אלרגיה לאבק הבית: תסמינים וטיפול

רופאים מודרניים מודים שבכל שנה ישנם יותר ויותר אנשים אלרגיים. זה נובע מהתפתחות טכנולוגיות ואמצעי מיגון. כלומר, אנו מגנים על ילד מגיל ינקות מפתוגנים חיצוניים שונים ובכך מעניקים לו שירות נפרד. הגוף אינו מתנגש בחלקיקים שונים, אינו לומד להתנגד להם. כתוצאה מכך הילד מפתח אלרגיה. החיים בסביבה סטרילית מסוכנים מאוד לבריאותו וחסינותו. הוכח זה מכבר כי אנשים המתגוררים באזורים כפריים סובלים מאלרגיות מספר פעמים פחות. אך תושבי העיר נוטים לתגובות אלרגיות הרבה יותר. היום נדבר על אלרגיות לאבק - כיצד ומדוע זה בא לידי ביטוי, מה לעשות איתו ואיך להגן על עצמך מפני אלרגן.

אלרגיה לאבק ביתי

תסמינים של אלרגיה לאבק הבית

אלרגיה קשה באבחנה שלה, מכיוון שלעתים קרובות הורים מקשרים שיעול, נזלת ועטוש עם הצטננות המחלה. אז איך מתבטאת אלרגיה לאבק?

 1. האף. לעתים קרובות מאוד, ביטוי האלרגיות מתחיל בזרימה בנאלית מהאף. הפריקה ברורה ונוזלית. נזלת באה לידי ביטוי בעיטוש תכוף, גודש באף, גירוד ודגדוג במעברי האף.
 2. העיניים. במקרים מסוימים, תגובה אלרגית באה לידי ביטוי בדלקת הלחמית. במקביל, נצפתה לקות אקטיבית, לבני העיניים מאדימים, העיניים צובטות, גרד, העפעפיים מתנפחים, האדם חווה תחושת צריבה, לא יכול להסתכל על האור. לעיתים ניתן לאבחן מטופל עם ירידה זמנית בחדות הראייה.
 3. עור. לעתים קרובות, אלרגיות מתבטאות בפריחות שונות על העור, שיכולות לגרד, להתנפח. יש אדמומיות בחלק מהאפידרמיס, עלולות להופיע שלפוחיות.
 4. ריאות. לרוב, אלרגיה לאבק באה לידי ביטוי בדיוק על ידי שיעול, צפצופים, עוויתות בסימפונות. אם לא נוקטים אמצעים בזמן, שיעול אלרגי מתפתח לאסתמה, שקשה הרבה יותר להתמודד איתו.

ביטויים אלרגיים של אבק הבית יכולים להיות נפרדים או מצטברים. למישהו יש אלרגיה המתבטאת רק בשיעול, אך מישהו מתייסר מכל המתחם של הסימפטומים הללו. אבל מאיפה המחלה נובעת?

מדוע אדם אלרגי לאבק?

באופן כללי, אבק אינו חומר אחד. זהו הצטברות של חלקיקים שונים, הכוללים חלקים מיקרוסקופיים של האפידרמיס (אנשים ובעלי חיים), חרקים מתים, שרידי צואתם, חלקיקי רקמה וסיבי שיער, אבקה מצמחים ורכיבים רבים אחרים היוצרים אבק בית. אך לרוב מתרחשת תגובה אלרגית אם יש קרדית אבק הניזונה מאבק לא מנוקה. קרדית אבק יכולה לחיות בכל מקום - בספרים, כריות, שמיכות, טקסטיל וכו '. לחות גבוהה וחום הם התנאים העיקריים להתפתחות ורבייה של טפילים אלה. תגובה אלרגית של אדם מתעוררת לא בגלל הקרצית עצמה, אלא בגלל תוצרי פעילותו החיונית.

אבל הצרות לא מגיעות לבד. לעתים קרובות אלרגיה לאבק משולבת עם אלרגיה לאבקה של צמחים ותגובה לנבגי עובש. אבק ביתי נמצא בביתנו כל השנה, אך מדוע המחלה מחמירה רק בקיץ ובאביב? העובדה היא שזה בעונה החמה שהקרדית מתרבתת וצומחת באופן פעיל.

יותר מדי הורים אינם יכולים להבחין באופי האלרגי של המחלה לבין מחלות אחרות עם סימפטומים אופייניים. אם ילד משתעל ומתעטש, וריר זורם מהאף שלו, אל תמהר לטפל בו בקור.שימו לב לגרונו - ככלל, עם אלרגיה, הגרון לא מאדים, ועם מחלות נגיפיות הוא מדלק כמעט תמיד. בשלב הבא, שימו לב לטמפרטורה - אם היא עלתה, ככל הנראה מדובר ב- ARVI. אלרגיה חולפת עם שינוי לוקליזציה, כלומר הסימפטומים שוככים ברגע שאתה יוצא מהבית. לעתים קרובות, עם אלרגיה לאבק, הסימפטומים מתעצמים בבוקר ובערב, כאשר אדם נמצא במיטה. אם כל הסימפטומים מטושטשים מאוד ואינך יכול להיות בטוח באבחנה המוצעת, הקפד להתייעץ עם אלרגיסט. הוא ירשום לחולה בדיקת דם לאימונוגלובולין E. אם מתרחשות תגובות אלרגיות בגוף, מחוון זה יוגזם באופן משמעותי. אתה יכול גם לבדוק אלרגנים ולברר מה בדיוק יכול להיות התגובה - אבק, אבקה, שיער מהחי או משהו אחר.

איך להיפטר מאלרגן

הדבר החשוב ביותר בטיפול באלרגיות הוא להיפטר מהפתוגן העיקרי, במקרה שלנו - אבק. זה יכול להצטבר בכל מקום. כדי להפחית את תסמיני האלרגיות, יש צורך בניקוי יסודי.

איך להיפטר מאבק

 1. נקה את הדירה מכל אבק. זה יכול להצטבר בווילונות וילונות, בארונות ספרים, על שטיחים, בכריות וצעצועים רכים. במידת האפשר היפטר משטיחים וצעצועים - הם משמשים כאספני אבק מעולים. יש לשטוף את כל הטקסטיל ביסודיות בדרגות גבוהות.
 2. הקפידו להשתמש בשירותי הדברה מקצועיים בכדי להיפטר מהקרציות - קשה מאוד, כמעט בלתי אפשרי להסיר אותם בעצמכם.
 3. שוטפים היטב את כל המשטחים הקשים. אגב, ניקוי רטוב צריך להיעשות מדי יום.
 4. החלף כריות ושמיכות פעם בשנה, ומזרן פעם ב 3-4 שנים. אחרי הכל, גרם אחד של אבק מזרן יכול להכיל אלפי קרציות.
 5. הקפידו להתקין מכשירי אדים ומטהרי אוויר - הם יסייעו להיפטר מאבק מעופף באוויר.
 6. שנה את שואב האבק הרגיל שלך לדגם כביסה. העובדה היא כי השואב יונק רק חלקיקים גדולים של אבק ופסולת, וקטן, להיפך, זורק אותו לאוויר, ומפיץ אותו בכל הדירה. אבל שואבי אבק מים אוספים בצורה מושלמת אפילו את האבק הקטן ביותר, תוך כדי ניקוי רטוב.
 7. החליפו מצעים לפחות פעם בשבוע, שטפו אותה בטמפרטורה גבוהה. בחורף קחו כריות ושמיכות בחוץ כדי להרוג קרציות אפשריות עם כפור. בקיץ, בימי שמש, השאירו כריות באור שמש ישיר. יש לגהץ את המצעים לפני השימוש.
 8. בחרו חומרי מילוי סינתטיים לכריות ושמיכות שלא יהיו מזון לקרציות, כמו נוצה או מטה.
 9. יש לנקות את המחסניות במזגן במועד, הזמינו את המאסטר לניקוי מונע.
 10. אם יש פרחים יבשים בבית, יש להיפטר מהם גם. הספרים נשמרים בצורה הטובה ביותר במכלי פלסטיק הניתנים למחיקה באבק.

אלה כללים פשוטים אך בלתי ניתנים להחלפה שיעזרו לכם להפחית את הסבירות לאלרגן המשפיע על גוף האדם. אבל מה אם התגובה האלרגית בעיצומה? כיצד לעזור לחולה?

טיפול באלרגיה - עזרה ראשונה

הדבר הראשון שעשוי לזכור הוא נטילת אנטיהיסטמין. אכן, כלים כאלה יעזרו להיפטר במהירות וביעילות מהופעות אלרגיות. עם זאת, זה לא תמיד מספיק, במיוחד אם התגובה אלימה.

טיפול באלרגיה לאבק

 1. לגבי נזלת, חשוב לנקות את רירית האף מחלקיקי אבק. לשם כך, הכי יעיל לשטוף את מעברי האף במי מלח חמים. ניתן לעשות זאת באמצעות קומקום קטן, מזרק, או פשוט למשוך נוזלים מכף נחירייך. אם האף מגרד, מתעטש ואין זמן להכין פיתרון, תוכלו להשתמש במוצרי שטיפת אף מוכנים, כמו אקוולור.הכניסו לאף תרופות vasoconstrictor אשר לא רק יפתחו את נשימתכם, אלא גם יעילות כנגד הטבע האלרגי של הצטננות. בין קרנות כאלה ניתן להבחין בין Vibrocil.
 2. ניתן לרפא דלקת הלחמית בעזרת תה קר רגיל. שוטפים את העיניים או חברו אליהם שקיות תה רטובות. זה ישכך את הגירוד והאודם, יקל על קריעה ושריפה. במקרים קשים, כאשר יש ביטוי חריף של דלקת הלחמית, תוכלו לטפטף טיפות אנטיבקטריאליות לעיניים - Levomycetin. הקומפוזיציה תבטל את היווצרותם של גושים חצילים לאחר השינה. אם יש לך אלרגיה ואין לך לאן לקחת תה קר, פשוט השתמש בטיפות מיוחדות כדי להקל על דלקת, אדמומיות וגירוד. ביניהם אוקומטיל, אלרגודיל, ויזין וכו '.
 3. פריחה. אם יש לך אלרגיה עם פריחה בעור, נטילת אנטיהיסטמין תעזור להפסיק את הגירוד. העיקר לא לגרד את העור, כדי לא לפצוע אותו ולא לגרום לזיהום. משחה הורמונלית - הידרוקרטסון יעזור להקל על נפיחות וגרד. זה מסיר במהירות נפיחות ואודם, מתקרר ומרגיע. Fenistil, Flucinar, Psilo-balm וכו 'יסייעו להיפטר מגירוד קשה. אם אין משחות וג'לים מתאימים בידך, פשוט התקלח בקור - זה יעזור לך להיפטר מגירוד עד שתרופת האלרגיה תתחיל לעבוד.
 4. שיעול. זהו הביטוי החמור והמסוכן ביותר של תגובה אלרגית. אחרי הכל, עם עווית הסימפונות או התקף אסטמה, אדם יכול להיחנק אם הוא לא מקבל סיוע מתאים בזמן. יש צורך בהקדם האפשרי להפסיק את מגע המטופל עם האלרגן, להושיב אותו ולהרגיע אותו. אחרי הכל, מדובר בהתרגשות יתר וחרדות עצביות שמשפרות את ההתקף. המטופל צריך לשבת על כיסא ולהשליך מעט את ראשו לאחור, כרית מונחת מתחת לראשו. במצב זה לומן של הגרון פתוח באופן מקסימאלי, כך שהנשימה קלה בהרבה. הקפידו לתת לאדם אנטיהיסטמין, ספקו זרם של אוויר צח - פתחו את החלונות. אם ההתקף לא התרחש לראשונה, ככל הנראה יש משאף בתיקו או בכיסו של המטופל להרחבת הסמפונות, בצורה של ריסוס. ככלל, מדובר בסלבוטמול, בריקניל וכו '. אתה יכול לבצע זריקה נגד התקף אסטמה - אפדרין. ההזרקה תתחיל לפעול הרבה יותר מהר. אם המטופל אינו מרגיש טוב יותר, הקפד להתקשר לצוות האמבולנס.

יחד עם כל פעילויות מתמשכות, חובה ליטול אנטיהיסטמינים. ביניהם: זירטק, זודאק, דיאזולין, אלרגיד, לורדס, טצטרין וכו '. יש הרבה מהם, על ידי ניסוי וטעייה תמצאו אחד שיעזור לכם.

אלרגיה לאבק הבית היא מחלה קשה שאינך יכול לעצום עיניים בזמן נטילת אנטיהיסטמין. עם הזמן, הרגישות של הגוף לתרופה תקטן, להיפטר מהתקפות יהיה קשה יותר ויותר. הסיבוך המסוכן ביותר של אלרגיה הוא התפתחות אסתמה של הסימפונות, התקפי אסטמה, ואפילו מוות. יש לטפל על ידי אלרגיסט, אולי ליטול תרופות כמובן להפחתת עוצמת התקפים ותדירותם. ובכן, וכמובן, כדי לא לכלול קשרים עם אבק הבית. היו בכוננות, התייחסו לאלרגיות, אל תשאירו לה שום סיכוי להישרדות!

וידאו: אלרגיה לאבק לבית

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון