אננס לא תמיד מועיל - למי הפרי הזה הוא התווית?

אננס 80% מים. השאר הם סוכר, חומצות אורגניות, מינרלים, ויטמינים A, C, קבוצה B. בנוסף, ברומלין קיים בעובר - אנזים ייחודי המסייע לספיגת החלבון. אננס משמש בבישול, גם גולמי וגם משומר. הוא מתווסף למאפים, סלטים, מנות עיקריות. מהעיסה מכינים ממתקים, ריבות, שימורים.

אננס

בזכות קומפלקס של חומרים ייחודיים אננס משפר את העיכול, מנקה את המעיים מרעלים ורעלים, מפחית את צמיגות הדם ומזרז את תהליך הירידה במשקל. תכולת הקלוריות של הפרי היא 48 בלבד. אך לא כל הקטגוריות של פרי האוכלוסייה מועילות. עבור כמה בעיות בריאות יש להקפיד על מתינות באכילת פרי עסיסי.

פתולוגיה של האיברים הפנימיים

במחלות חריפות וכרוניות של הקיבה, הלבלב, הכבד, האננס אין לצרוך או להגביל ככל האפשר. התוכן המוגבר של חומצות פועל קשה על הקרום הרירי של הקיבה ויכול לגרום להחמרה של פתולוגיות, צרבת, כאבים.

רגישות לאמייל בשיניים

חומצות אורגניות פוגעות בשיניים ובחניכיים. אם יש לך בעיות בחלל הפה, עליך להשתמש בפירות בזהירות, או לשטוף את הפה במים חמים או בתמיסת סודה לאחר האכילה.

הריון

בשלבים הראשונים של ההיריון, אננס צריך להיות מוגבל ל 1-2 פרוסות. ישנן הצעות שהפרי גורם להתכווצויות הרחם וזה יכול להוביל ללידה מוקדמת. פירות בשלים ומפונקים מסוכנים במיוחד. לייבוש ומשומר אין השפעה כזו.

שלשול

אכילה מופרזת של אננס יכולה להוביל לעיכול: כאבי בטן, צואה רופפת ואפילו הקאות. היכרות עם הפירות או המיץ צריכה להתחיל במינונים מינימליים. עם שלשול מאובחן שמקורו לא ידוע או עקב מחלות זיהומיות ודלקתיות, האננס מוחל בצורה הטובה ביותר מהתזונה.

וידאו: מה יקרה אם יהיו 2 פרוסות אננס בכל יום

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון