כיצד להפשיר בצק במהירות: 5 דרכים

הבצק נחשב כמרכיב הכרחי, שעל בסיסו מכינים פשטידות, פיצות, כופתאות וקינוחים שונים. לא לכל עקרת בית יש את הרצון והזמן לנהל חבילה של בצק עצמאית, ולכן הם משתמשים במוצר קפוא שנרכש. כדי להשתמש בהרכב לאחר מכן, עליך להפשיר אותו נכון. שקול דרכים יעילות לסייע בביצוע ההליך בלי להשפיע על המבנה. אנו נותנים המלצות מעשיות, מדגישים תכונות חשובות.

כיצד להפשיר בצק במהירות

כיצד לבחור מוצר קפוא

 1. הקומפוזיציה שנרכשה נתונה להקפאה מהירה, כתוצאה ממנה מאוחסן הבצק זמן רב יותר. חשוב לזכור לנצח שאסור להקפיא את המוצר פעמיים. ישנם כמה סוגים עיקריים של בצק, כל אחד מהם משתמש בגרסה הקפאה משלו.
 2. בהתאם למטרה, נבדלים הזנים הבאים: נשיפה, ללא שמרים, שמרים, חול, זנגוויל וכו '. לפני הקנייה, הערך בזהירות את המוצר אם הוא עומד בתנאי האחסון.
 3. כדאי לזכור לנצח שבצק איכותי המבוסס על רכיבים טבעיים לא יכול להיות בעל מדיניות מחירים נמוכה. ככלל, יצרנים מובילים מבקשים 80-140 רובל לכל 0.5 ק"ג. הרכב.
 4. בדוק את הבצק בנוכחותם, או יותר נכון היעדרם של פסולת זרה. הקומפוזיציה צריכה לנוע בחופשיות בתוך האריזה, וגם לא לדבוק בסרט. לבצק הנכון יש משטח מט, המוצר מעוות לרולדה.
 5. בחן את התווית. מאחור עליך למצוא מידע אודות היצרן, הספק, תאריך הייצור והאריזה. תשומת לב מיוחדת מוקדשת למשך זמן האחסון, היא לא צריכה להיות בגובה השמיים.
 6. יש לאטום את הסרט בו מניחים את הבצק. נוכחות של חורים או מקומות מולחמים מצביעה על כך שהרכב נפתח בעבר. חשוב גם לדעת כיצד הוקפא הבצק.
 7. חשיבות מיוחדת היא מספר השכבות. ככל שהוא גדול יותר, כך יתברר שהמאפים שהתקבלו הם רכים יותר, עשירים ומזינים יותר. ככלל, לבצק שמרים יש 30-40 שכבות, ואילו להרכב ללא שמרים המחוון משתנה בין 220-230 שכבות.
 8. קרא את העמודה "הרכב" בגב החבילה. וודא כי הבדיקה אינה מכילה רכיבים מזיקים שאינם ידועים לך. וודא כי אין סדקים או קרומים על פני המוצר.

איך להקפיא את הבצק בעצמך

איך להקפיא את הבצק בעצמך

 1. עקרות בית רבות מבינות שאיכות הבדיקה תהיה גבוהה יותר אם היא קפואה בבית. לאחר ההליך, המוצר נשלח למקפיא, מהלך כזה יעזור לשמור על תכונותיו השימושיות.
 2. לא כולם יודעים שלא רק "חומרי גלם" ניתנים להקפאה, אלא גם מוצרים מוגמרים על בסיסם. אלה כוללים לחמניות, פשטידות, כיסונים ואפילו לחם. במקרה זה, חיי המדף יהיו 1.5-2 חודשים.
 3. כדי להקפיא כראוי בצק מבושל, מגלגלים ממנו "נקניק" ואז קוצצים לחתיכות. עטפו את הפריטים בשקית ניילון הדוקה. וודאו כי לחות לא תיכנס לאריזה.
 4. שלח את הקומפוזיציה למקפיא. וודאו כי לחלל הגדרת טמפרטורה מינימלית. מהלך כזה יספק הגדרה מהירה. לאחר שבועיים ניתן להוסיף את הטמפרטורה 2 מעלות.
 5. כדי להגדיל את חיי המדף ל -3 חודשים, מניחים נכון את חתיכות הבצק המוכנות. מניחים את בצק השמרים במרחק של 2 ס"מ זה מזה, מכיוון שהוא יתחיל לגדול בגודלו לאחר הקפאה.
 6. חשוב לזכור כי כל בצק קפוא צריך לאחסן במקרר לא יותר מ- 4 חודשים.לאחר התקופה שצוינה, הרכב מאבד את תכונותיו, הופך להיות פחות דביק ומצטמרר. אי אפשר לבצע הקפאה חוזרת ונשנית לאחר שימוש חלקי, לשלוח את השרידים לאשפה.
 7. אפשר להקפיא בנייר כסף. לשם כך, מפזרים חתיכות קצוצות בקמח, לשים מעט. כאשר המשטח משתעמם לחלוטין, יש לעטוף את המוצר בנייר כסף. הימנע מלחות ואוויר.

שיטות הפשרה יעילות

ישנן מספר טכנולוגיות בסיסיות שיסייעו בהפשרת בצק מבלי להשפיע על המבנה. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לקומפוזיציה שכבתית, לא ניתן להפשיר אותה באמצעות מכשירים תרמיים.

שיטה מספר 1. תנאים טבעיים
אפשרות זו לעיבוד הבצק נקראת גם איטית, מכיוון שההליך מתרחש בתנאים טבעיים.

פותחים את האריזה עם הבצק, מעבירים אותו לכלי שטוח או קרש חיתוך. משאירים למשך 4 שעות בטמפרטורת החדר. במהלך תקופה זו, הבצק מפשיר וכתוצאה ממנו ניתן להשתמש בו לבישול.

הפוך את הקומפוזיציה על כל שעה כך שההפשרה תפעל באופן שווה. אם הבצק מעוות לרולדה, אחרי שעתיים ניתן לגלגל אותו החוצה.

אם יש לכם זמן, העבירו את הקומפוזיציה מהמקפיא לקופסה לאחסון פירות וירקות (תחתית המקרר). באופן זה הבצק יתפרק תוך 10-12 שעות, הכל תלוי בגודל ההגשה.

שיטה מספר 2. תנור
מחממים תנור לחום של 90 מעלות. תוך 10 דקות וודאו כי אין תנודות במצב ההגדרה.

קח נייר אפייה, קו נייר קלף בשתי שכבות, ופזר עליו קמח. הוציאו את הבצק מהאריזה (!), ואז הניחו על תבנית.

שלח את הקומפוזיציה לחלל הארון, דבק במדף האמצעי. משך ההפשרה הוא כשלוש דקות, לא ארוך יותר. לאורך כל התקופה אתה צריך לעקוב אחר התהליך בכדי שהבצק לא ייאפך למעלה.

שיטה מספר 3. רדיאטורים לחימום
אם לא ניתן להשתמש בתנור, השתמשו במכשירי חימום. אתה יכול להשתמש גם ברדיאטור רגיל וגם במחמם שמן. השיטה מתאימה להפשרת בצק בעונה הקרה.

הניחו את המוצר על צלחת שטוחה, הניחו אותו על גבי התנור. עקוב אחר התהליך בזהירות, הופך את הבצק כל חצי שעה.

חשוב למנוע היווצרות קרום המופיע בדרך כלל במהלך בליה. לשם כך, שמים חתיכת סרט הדבקה על הבצק. משך ההפשרה תלוי בטמפרטורת החדר. כפי שמראה בפועל, הבצק הופך רך תוך 1.5-2 שעות.

שיטה מספר 4. מיקרוגל
ברוב המקרים, לאחר הפשרה במיקרוגל, הבצק מאבד מעט מהטעם שלו. כדי למנוע זאת, עשו שלב הכנה קטן.

מוציאים את ההרכב מהמקפיא, משאירים אותו על המדף האמצעי או התחתון של המקרר למשך 45 דקות. במהלך תקופה זו הרכב יתרכך וכתוצאה ממנו ההפשרה תתרחש מבלי לפגוע באיכות.

לאחר ההכנה, התחל בהליך. הסר את המוצר מאריזתו, העביר לכלי זכוכית למיקרוגל. מכסים עם חור קטן.

הגדר את הכוח לכדי 90W או השתמש במצב "הפשרה". קשה לומר בוודאות כמה מהר הבצק מתפורר. הכל תלוי במאפיינים האישיים של המכשיר.

כדי להתחיל, קבעו 10-15 דקות, לאחר תקופה זו תוכלו להעריך את התוצאה. כל 30 שניות, השהה במיקרוגל, הפוך את הבצק.

מהלך כזה יאפשר לקומפוזיציה לפרוק באופן שווה. אחרת יופיע קרום על פני השטח או שהבצק יתחיל לאפות באופן מקומי.

שיטה מספר 5. מים
עקרות בית רבות מעדיפות להפשיר את הבצק, כמו שאומרים, בדרך המיושנת. לשם כך משתמשים במים קרים או בטמפרטורת החדר.

הכינו שקיות ניילון הדוקות ונטולות חור. תצטרך כ 5-6 חתיכות.חשוב שהנוזל לא יחדור לחלל, אחרת הבצק יהפוך לבלתי שמיש.

עטפו את המוצר בפוליאתילן, קשר חזק. שופכים מים קרים לקערה, טובלים את הבצק לחלל. הסר אותו לאחר 20 דקות.

כעת מלאו את המיכל במים חמים מעט, הכניסו את הבצק לתוכו שוב. הסר אותו לאחר 35-50 דקות. במהלך תקופה זו המוצר יפרוש. כדי להגדיל את יעילות ההליך, יש להחליף את המים המצוננים במים חמים כל 5-7 דקות.

כיצד להפשיר בצק עלים

בצק עלים נחשב בצדק למצב רוח הרוח ביותר, ולכן יש לגשת אל ההפשרה בחוכמה.

כיצד להפשיר בצק עלים

 1. חשוב לזכור לנצח שאסור להפשיר את המוצר במיקרוגל או בתנור. להפשרה דחופה משתמשים במכשירי חימום (חימום מלאי או אח שמן).
 2. הדרך הטובה והנכונה ביותר היא הפשרה בדרך טבעית. לשם כך פשוט השאירו את המוצר בטמפרטורת החדר למשך 3-4 שעות. אל תשכח לכסות את הבצק בסרט נצמד (ניתן להחליף אותו בגזה).
 3. אם אתה ממהר, השתמש בהפשרה במים. עם זאת, אל תכניסו את הבצק לנוזל חמים. מים צריכים להיות בטמפרטורת החדר. אחרת, הבצק יאבד את מבנה הנפיחות שלו.
 4. אם אנחנו מדברים על בצק שמרים, יש דרך אחרת. לעטוף אוכל קפוא בסרט נצמד וגזה. הדליק את מבער הגז, שלח את הבצק לקערת זכוכית והניח אותו במרחק של 30-40 ס"מ מהמכשיר.

אין הרבה דרכים להפשיר בצק בבית. האפשרות המהירה ביותר נחשבת לשימוש במיקרוגל או בתנור, אך השיטות לעיל אינן מתאימות למאפה עלים. אתה יכול להשאיר את המוצר בטמפרטורת החדר או להניח אותו במים. בחר בשיטה שאתה רוצה, המשך ליישום שלה.

וידאו: איך מגלגלים בצק עלים

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון