איך ללמד ילד ללכת על סיר

ככל הנראה אחת השאלות הנפוצות ביותר שהעלו אמהות טריות, בעיקר לא מנוסה, היא כיצד ללמד ילד בסיר. גם אם נראה שתהליך זה לא יגרום לבעיות, זה לא תמיד המקרה, לפעמים זה לוקח הרבה זמן, שבגללו הורים יכולים לדאוג ולהתעצבן. כדי שהתינוק יוכל להבין מה הוא רוצה ממנו, עליכם לדעת על הטעויות שעשו לעיתים קרובות של אמהות ואבות, אותם יש להימנע כך שהאימונים בסיר יהיו מהירים ומוצלחים.

איך ללמד ילד ללכת על סיר

באיזה גיל עדיף ללמד ילד לצאת בסיר?

לראשונה תוכלו להכיר לתינוק את התכונה החשובה הזו לאחר שהוא בן 7-8 חודשים. כמובן, אל תצפו שהוא יבין מיד מה נדרש ממנו, ויבקש סיר. אך התרגול מראה שככל שמקודם להיפטר תינוק מחיתולים, כך מהר יותר ילמד תהליך הלמידה. בגיל זה הילד מתחיל להכיר את גופו, איברי המין שלו ובהדרגה מתחיל להבין מדוע הם נחוצים.

במהלך תקופה זו, עליכם פשוט לבצע את ההכנסה ההדרגתית של נושא חדש לחיי היומיום של התינוק. הזמן אותו להסתכל, לגעת, אם הוא רוצה, לשבת עליו קצת.

נקודה חשובה! אתה לא יכול להחזיק בכוח את הילד בכוס עד שהוא הולך לשירותים. בדרך זו אתה יכול להשיג רק השפעה הפוכה - התינוק במשך זמן רב יאבד את הרצון אפילו להיות קרוב לנושא, מה שהעניק לו כל כך הרבה רגשות לא נעימים.

הגיל המומלץ להתחיל ללמד ילד ללכת על סיר הוא 18-24 חודשים. מרווח זמן כה גדול מספיק נובע מהעובדה שלכל ילד מאפיינים אישיים של התפתחות פסיכולוגית ופיזית.

ככלל, אמהות מכירות את ילדן היטב ומסוגלות לקבוע את הזמן האופטימלי שבו תוכלו להכיר לו את הסיר. הנקודות הבאות יגידו לה שהגיע הזמן הזה:

 1. התינוק שומר על רגליו היטב ובביטחון, הוא צועד לפחות מעט.
 2. תוכל להתכופף בקלות, לשבת מתנוחת עמידה ולהרים משהו מהרצפה.
 3. הוא מבין היטב שאומרים לו מה אמו דורשת או מסבירה.
 4. מסוגלים לבטא את רצונותיהם עצמם.
 5. הוא חווה תחושות לא נוחות מתחתונים רטובים ומבקש להחליף את בגדיו.
 6. נשארים יבשים במשך שעתיים-שלוש כשהם ערים.

במצב זה התינוק מתחיל למדוד את תחושת שלפוחית ​​השתן או המעיים המלאים בתחושת לחות ואי נוחות. אמא, בתקופה זו, צריכה רק להסביר בצורה רגועה ובלתי פולשנית כי השימוש בסיר הוא הרבה יותר נוח מאשר ללכת בדברים רטובים. במקרה זה, תוכלו להציע לו לשבת קצת על נושא חדש. אם התינוק לא הבין מיד מה צריך לעשות, והתוצאה אינה נראית לעין, אל תכעס, נשבע עליו. אתה צריך להיות סבלני, בהדרגה הוא ילמד הכל.

כדי לזרז את תהליך ההיכרות עם הסיר, עליכם לשתול עליו פירורים לעיתים קרובות יותר (כאשר הוא אכל, התעורר, חזר מטיול וכו '). לאחר זמן מה הילד יבין שהרבה יותר נוח ללכת על הסיר.

איזה סיר לקנות?

בחנויות לילדים מוצג מגוון הסירים הרחב ביותר המיועד לפירורים בכל גיל. ההבדלים ביניהם הם בצבעים, בחומר ובצורה. האחרון, אגב, הוא אחת הנקודות החשובות ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת סיר.

עבור בנות עדיף לרכוש סירים בצורת מעגל, לבנים - בצורה של סגלגל.אכן, אצל ילדים ממינים שונים, המבנה האנטומי של הגוף שונה. בנוסף, כאשר אתם קונים תכונה לילד, עליכם לתת עדיפות לדגם שיש לו אדן חזית.

בנוסף, ישנם כמה כללים נוספים לבחירת סיר התינוק:

 1. זה מאוד לא רצוי שהחומר יהיה קר. הילד לא ירגיש בנוח והיכרות עם נושאים חדשים תהיה מיד כישלון. אחרי הידיים של האם, החיתולים, החיתולים, בהם התינוק היה די חם, יהיה לו מאוד לא נעים ליצור קשר עם משהו קר. לכן עדיף לא לקנות דגמי קרמיקה וברזל, אלא לבחור סיר העשוי מפלסטיק.
 2. נוחות היא גם נקודה חשובה בעניין כה עדין. למרבה המזל, עכשיו תוכלו למצוא דגמים רבים ושונים, שביניהם בהחלט יהיה סיר המתאים לתכונות האנטומיות, כך שהפירור יהיה נוח עליו.
 3. קיימות היא סימן נוסף לסיר תינוקות טוב. אם הוא לא יציב, כל תנועה פתאומית יכולה להוביל לכך שהתינוק יתגלגל איתו וסביר להניח שלא ירצה לשבת עליו הרבה זמן.
 4. מי שלעתים קרובות מבצע נסיעות ארוכות צריך לשים לב לסירים עם מכסה נשלף.
 5. לא מומלץ לקנות דגמים שיש להם אפקטים שונים בצורה של אור ומוזיקה. הילד ישתמש בסיר כזה לא למטרתו המיועדת, אלא כצעצוע.
 6. אם לסיר יש גב, יהיה זה נוח הרבה יותר לתינוק לשבת עליו.

איך ללמד ילד ללכת על סיר?

בתהליך ההרגלה של התינוק לסיר, אתה צריך סבלנות רבה ולהיות מוכן לכך ששום דבר לא יסתדר מייד, ובעתיד יתכנו "טעויות". ביצוע מספר המלצות פשוטות יהפוך את התהליך לקל ומהיר יותר:

איך ללמד ילד ללכת על סיר

 1. אתה לא צריך להיות מתמיד כשמציגים את הילד לראשונה לסיר, זה רק יפחיד את התינוק, מכיוון שהנושא חדש, יוצא דופן ולא מובן לו. יש להסביר לו את מטרת התכונה הזו, מהם היתרונות שלה (למשל, שהמכנסיים יישארו יבשים). ראשית, עדיף לשים עליו איזה צעצוע. אם לפירורים יש אח או אחות גדולים, הם יכולים להיות דוגמא נהדרת עבורו. אם הילד מבלה בעיקר בחיתולים, עליך לנטוש אותם.
 2. הילד צריך להכיר את גופו שלו. כאשר הוא מבין מדוע איברי המין הם הכרחיים, יהיה לו קל יותר להסביר שלהיות בדברים מלוכלכים ורטובים זה מאוד לא נוח, וכדי להימנע מכך, אתה צריך ללכת לסיר. אם כי חלק מהילדים עצמם חושבים על זה.
 3. אם התינוק "התמודד עם המשימה", עליו לשבח, הוא יהיה מרוצה והוא ירצה לעשות זאת שוב. אם הוא עדיין לא מצליח, אל תתבאס ונזוף בתינוק. רק צריך להזכיר בעדינות שצריך ללכת לסיר כדי להישאר נקי.
 4. זה הכרחי שהילד יידע היטב איפה הסיר והוא יוכל להגיע אליו בשלווה כשהוא זקוק לו. יש להניח את הסיר בחדר התינוק, חפץ יוצא דופן בוודאי יעורר את העניין שלו, בהדרגה הוא יתרגל אליו. אז אתה יכול לשבת בקצרה את הפירורים על הסיר.
 5. הקפידו להסביר לילד בבירור מדוע פריט זה נחוץ, והציעו ללכת אליו לאחר אכילה או שינה.
 6. אמהות מבחינות בדרך כלל כשהתינוק רוצה להשתמש בשירותים. בזמן זה, וצריך לשתול את הילד בסיר. עם הזמן, הוא עצמו יתחיל להבין ויישב בעצמו או יבקש לשתול אותו.

הסיבות לפחד הסיר: מה לעשות?

לפעמים הילד חושש מאוד מהסיר. ישנן כמה סיבות לכך שתגובה זו אפשרית:

 1. יש הורים שמביעים אי שביעות רצון מהילד בגלל התחתונים המלוכלכים שצועקים, ולעתים גם סטירות. רגשות שליליים כאלה מובילים לעובדה שבעתיד התינוק לא רוצה ליצור קשר עם הסיר.
 2. ההיכרות הראשונה עם התכונה לא הצליחה.זה קורה שהסיר פשוט לא פנה לילד, או שהיה קר או לא נוח. במקרה זה, עליך להסיר אותו באופן זמני. ואז תתחיל להציג שוב או לקנות סיר חדש ונוח יותר.
 3. לעיתים קרובות, הגחמות של התינוק על הסיר נובעות מהעובדה שהוא לא התעורר לגמרי כאשר ישבו עליו. וניתן לזכור את הרגשות הלא נעימים של ילדים במשך זמן רב מאוד.
 4. התינוק כנראה פחד מכל צלילים בלתי צפויים, או שהוא נפל כשהוא ישב על הסיר והכה חזק.
 5. הפחד של הילד מ"אסלה "עשוי לנבוע מהעובדה שהוא סובל מעצירות. זו בעיה, גם אם התינוק כבר מורגל בסיר והלך עליו בהצלחה במשך זמן מה, זה יכול להוביל לכך שהילד יחשוש ממנו, מכיוון שתנועת המעיים מעניקה לו כאב חזק.

מתי יש לדחות אימונים בסיר?

במצבים מסוימים, מומלץ לדחות את הניסיונות להכיר את התינוק לתכונה כה חשובה כמו סיר. לפעמים עדיף לחכות קצת ואז התהליך יצליח.

לדוגמא, רצוי לדחות היכרות למשך מספר חודשים אם הילד, כשהוא מונח על הסיר, מתחיל לפעול, להילחץ מאוד, לבכות ולצרוח. אם באותו זמן מכריחים אותו ללכת לסיר, אתה יכול במשך זמן רב להרתיע את הרצון להיות לידו.

אם התינוק חולה ואינו מרגיש טוב במיוחד, אל תנסה ללמד אותו דבר חדש. ניסיונות כאלה לא יביאו לתוצאה חיובית.

ההיכרות עם הקופה לא תצליח אם מתוכננים שינויים גלובליים כלשהם בחיי הפירורים - מעבר דירה, הולדת אח או אחות, או במשפחה אווירה קדחתנית.

אם התינוק בדיוק למד ללכת על הסיר במהלך היום, אל תנסה מייד ללמד אותו לעשות את אותו הדבר בלילה. כאשר ההצלחות בשעות היום קבועות היטב, אז ניתן יהיה להתחיל, להעיר אותו בלילה, כך שהוא ילך לסיר.

וידאו: כיצד ללמד ילד בסיר

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון