איך לצחצח שיניים של החתול שלך בבית

הבאת חתלתול קטן לבית, עליך להיות בטוח שיש לך מספיק זמן, מאמץ ורצון לטפל בחיית המחמד החדשה שלך. דאגה זו אינה קשורה רק בהאכלת החיה ובהחלפת המילוי במגש. צריך לקחת את החתול לווטרינר, לתת לו חיסונים במועד, לסרוק את שיערה וכמובן לצחצח את שיניה. אחרי הכל, היגיינת פה לא מספקת יכולה לגרום למחלות רבות של בעל החיים.

איך לצחצח שיניים של החתול שלך

מדוע חתול מצחצח שיניים

שאלה זו נשאלת על ידי כמה בעלי חיות מחמד. ובאמת, למה? אכן, בטבע, חתול אינו מצחצח את שיניו, ועל אחת כמה וכמה, אינו משתמש במברשת ולהדביק לשם כך. העובדה היא שהחיים בטבע כרוכים בציד יומיומי מתמיד תוך שימוש וחידוד שיניים חדות. בטבע, חתולים אוכלים בשר נא, קורעים אותו מהעצמות ונושכים את העצמות עצמן. תהליך טבעי כזה מנקה את ניבי החיה מפני אבנית, רובד, פסולת מזון בין השיניים. אוכל מתמחה לפחות מחקה אוכל פראי - צריך גם לכרסם אותו. עם זאת, אם האוכל של חיית המחמד שלך הוא ביתי לחלוטין, עם אוכל רך מבושל, זכור כי צחצוח שיניים לחתולים ביתיים הוא חיוני.

כמובן שאתה לא צריך לצחצח שיניים של החתול שלך פעמיים ביום, בדיוק כמו את עצמך. עם זאת, לפחות שני ניקויים בשבוע אצל החיה צריכים להיות. צחצוח שיני בעל חיים הוא הדרך העיקרית למניעת מחלות פה. ניקוי שיניים קבוע יעזור לכם להימנע ממחלות כמו דלקת בטן, עששת, דלקת חניכיים, אבנית, מחלת חניכיים. אבל המשך עם הניקוי צריך להיות עקבי.

כיצד להכין חתול למברשת שיניים

כמובן שללמד חתלתול לצחצוח שיניים זה הרבה יותר קל מאשר חיה בוגרת. לכן, נסו להקדיש זמן להיגיינת הפה של התינוק כבר מתחילת הופעתו בביתכם. עם זאת, אם יש לך חיה בוגרת, אתה יכול גם לאמן אותה. לשם כך, די בכדי להתקיים מספר תנאים.

 1. כדי להתחיל, קנה משחת שיניים מתאימה ומברשת מבית המרקחת הווטרינרית שלך. אין צורך להשתמש במוצרי היגיינה אנושית. הזיפים שעל המברשת נוקשים למדי, הם יכולים לפגוע במסטיק החתול העדין. כמות עצומה של פלואוריד בעיסה יכולה לקלקל את אמייל השיניים של החיה.
 2. כאשר כל מה שאתה צריך נרכש, תן לחיית המחמד להכיר פריטים חדשים. זה יאפשר לו לא להפחד בפעם הבאה שתתחיל לצחצח שיניים.
 3. בחר שעה רגועה ביום לצורך ההליך, כאשר החתול מלא, לא רוצה לישון ושום דבר לא פוגע בה. נכון לעכשיו, סקרנותה היא במקסימום, שתשחק לטובתנו.
 4. כמה ימים לפני הצחצוח, תן לחיית המחמד שלך לנסות משחת שיניים. זה יעזור לא לפחד מתחושות חדשות.
 5. אם יש לכם כמה בעלי חיים, זכרו ששני חתולים אינם יכולים לצחצח שיניים במברשת אחת, זהו עניין של היגיינה אישית. העובדה היא כי ברוק של חתול מכיל המון חיידקים שיכולים להדביק חיה אחרת.

כאשר החתול מכיר את ההליך הקרוב, עליכם להמשיך ישירות לניקוי עצמו.

איך לצחצח שיניים של החתול שלך

לפניכם אלגוריתם פשוט שיעזור לכם לנקות במהירות ובבטיחות את חלל הפה של בעל חיים מכל מה שמיותר.

איך לצחצח שיניים של החתול שלך

 1. הניחו את החתול ישירות בין הרגליים, הזנב כלפיכם (הבעלים במצב ישיבה). אסור לה לראות אדם. זו התנוחה והנוחה האופטימלית ביותר לצחצוח שיניים. אחרי הכל, אם אתה חש אי נוחות, החתול יתחיל להסתלק משם, זה יאפשר לך לא לאבד שליטה על החיה.
 2. אם לחתול שלך יש מזג רע, יתכן שתצטרך לחתול בעל חיים או לבקש ממישהו מהבית שלך עזרה. אדם אחד מחזיק חתול, השני מבצע ניקיון.
 3. הניחו את היד על גב ראש החיה כך שאגודל האצבע והאצבע שלכם יהיו בפינות הפה של החיה. זו הדרך הנוחה והבטוחה ביותר לצחצח שיניים של החתול שלך. עם זאת, אם אתה יכול לשלוט על פיו של החתול במצב אחר, דווקא "האחיזה" הזו אינה חיונית.
 4. לאחר מכן, הרם את שפתו העליונה של החתול בצד אחד - תראה את רוב שיני החיה. שים מעט משחה על צמר גפן כותנה ועבר על שיני החיה. אל תשתמש במברשת שיניים מייד - זה יכול להפחיד את הקיטי. לאחר מכן, צחצחו את השיניים בצד השני.
 5. בכל פעם, פתח את לסתות החיה יותר ויותר כדי להגיע לשיניים האחוריות. ניקוי הניבים האחוריים קשה בהרבה, אך בעל החיים זקוק לו ביותר. בנוסף, יש לנקות את הניבים לא רק מבחוץ, אלא גם מבפנים.
 6. עם הזמן, כאשר חיית המחמד קצת משומשת, ניתן להשתמש במברשת שיניים במקום ספוגית כותנה. זה מנקה את פני השיניים בצורה טובה ויעילה הרבה יותר.
 7. אם לא מצאתם מברשת מיוחדת, תוכלו להשתמש במברשת ילדים רגילה עם זיפים רכים, רק יהיה עליהם לקצר מעט.
 8. לעולם אל תבריש את השיניים עם פצע תחבושת סביב האצבע. חתול בכושר הגנה יכול בקלות לנשוך אותך ולנשוך בתחבושת לא יהיה קשה עבורה. רוק חתול מלא בחיידקים ובחיידקים פתוגניים, לכן אסור לעשות זאת.
 9. אם לא מצאתם משחה מיוחדת לבעלי חיים, תוכלו לצחצח שיניים ברסק עגבניות עם סודה לשתייה. פשוט משרים את המברשת בכמות קטנה של רסק עגבניות ואז טבלו באבקת סודה. שילוב מוצרים זה מגיב ומנקה באופן מושלם את פני השיניים. במקום זאת, תוכלו לצחצח שיניים באמצעות מי חמצן פשוטים.
 10. לאחר ההליך, הקפידו לשבח את החביב עליכם, הרגיעו במילה חביבה, התייחסו לעצמכם לפינוק. החיה תתקרב להליך הבא בצורה רגועה יותר, מכיוון שהיא יודעת שאחרי ייסורים היא תמיד מחכה לפינוק.

אם החתול שלך חי כל חייו בלי לצחצח שיניים, והווטרינר הצביע בפניך על כמות אדירה של אבנית בפה של החיה, אתה לא יכול לבצע את הניקוי הרגיל. במקרה זה, תצטרך לקחת את חיית המחמד לצחצוח קולי. הבחירה האופטימלית של אמפליטודה רוטטת תהרוס את כל משקעי השיניים. ההליך ללא כאבים לחלוטין. בהרדמה משתמשים במקרים קיצוניים כאשר החתול בעל מזג חריף ואי אפשר לשמור עליו.

מה לעשות אם החתול לא רוצה לצחצח שיניים

יש נציגים של העולם החייתי (עם זאת, אנושי) בעלי אופי חסר רסן במיוחד. אי אפשר לשמור על חתול כזה, הוא בועט, שורט, נושך וכליל אינו מאפשר לצחצח שיניים. כדי לא לפגוע בתאי העצב לעצמך ובעלי החיים, אתה יכול להשתמש באמצעים חלופיים לטיפול בחלל הפה של החיה. עם זאת, אני רוצה לציין כי הם אינם נושאים בעצמם יעילות כמו הברשה הפשוטה ביותר של 30 שניות.

קיימים משחות שיניים נוזליות מיוחדות לבעלי חיים. עיקרון השימוש בהם הוא כדלקמן. חתיכת פסטה קטנה מתמוססת במים ומוצעת לחתול. בזכות ארומה נעימה ומעוררת תיאבון, החתול אוכל במהירות את כל תכולת הקערה. והעיסה, בתורו, נכנסת לחלל הפה, הורסת משקעים קטנים על השיניים והורג חיידקים על החניכיים. זה נובע מכלורהקסידין, חומר חיטוי שנמצא בעיסה זו.

בבתי מרקחת וטרינריים תוכלו למצוא גם עצמות מיוחדות שצריך לכרסם. הם מכילים חומרים המשמידים אבנית, ומבנה מוצק במקום מברשת עובר על פני השיניים ומנקה אותו מפלאק.חתולים נהנים לאכול עצמות בריאות בהנאה, מכיוון שיש להם ריח מפתה כמו דגים, עוף או בשר.

בנוסף, עליכם לעיין בעקרונות תזונת בעלי החיים. אם חתול אוכל אוכל אנושי מתוצרת בית, תן לבעלי החיים מזון יבש לעתים קרובות יותר. ניתן לטפל בחתול אפילו בעצמות עוף - הן בהחלט קשות יותר מהאבקה, אך גם רכות למדי לפיצוח.

אם אתה מריח ריח רע מהפה מפיה של חתול, אם היא איבדה את התיאבון, הרוק גבר, הם חורקים את שיניהם והחניכיים שלה דואבות ומדממים - התייעץ מייד עם רופא. כל התסמינים הללו מצביעים על מחלות בחלל הפה של החיה. לאחר ביצוע אבחון ומרשם טיפול, נסו להיות קשובים יותר לחיית המחמד ולנקות באופן קבוע את שיניו מפלאק, מאבן וכמות אדירה של חיידקים.

וידאו: איך לצחצח שיניים של החתול שלך

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון