כיצד לקחת פחמן פעיל לאלרגיות

לפני כמה עשורים, אלרגיות היו מחלה קשה למדי ונדירה, עבור 40-50 אנשים היה רק ​​ילד אלרגי אחד. כיום מספר הסובלים מאלרגיה גדל במהירות, כמעט כל תינוק שלישי יודע מהי דיאתזה. מדענים ורופאים אומרים שזה נובע מסביבת הגידול. אקולוגיה, תנאי חיים סטריליים, עודף של אלרגנים בתזונה של האם במהלך ההיריון - כל זה יכול לעורר ביטויים אלרגיים אצל הילד. אלרגיה היא מזויפת בכך שרבים מהתסמינים שלה דומים להתבטאויות של מחלות אחרות, למשל הצטננות - אותו שיעול, נזלת, לקות וכו '.

כיצד לקחת פחמן פעיל לאלרגיות

האלרגיה קשורה קשר הדוק מאוד למעי ומגיבה לעיתים קרובות למצבה. אחרי הכל, אלרגנים נספגים במעי בדיוק. לכן, על מנת להפחית את ביטויי התגובה האלרגית, לרוב נקבעים לחולה סופגים, שהפופולרי שבהם הוא פחמן פעיל. במאמר זה נדבר על טיבן של תגובות אלרגיות, נלמד על היתרונות של פחמן פעיל לאלרגיות, ונמצא כיצד לשתות סורבנטים במצבים כאלה.

כיצד מתבטאת האלרגיה

אלרגיה היא אי סבילות לגוף של חומרים מסוימים. תגובה אלרגית עשויה להתעכב או להיות מידית. תלוי בסוג הגירוי, אלרגיה עלולה לבטא את הסימפטומים הבאים.

הפרעות נשימה שונות. אלה כוללים שיעול, קוצר נשימה, אדנואידים מוגדלים וגודש באף. עם חשיפה ממושכת לאלרגן, לעתים קרובות אדם מפתח אסתמה של הסימפונות.

אם אלרגן נכנס למעברי האף, מתפתחת נזלת אלרגית. לעתים קרובות אדם מתעטש, ריר זורם מהאף שלו ומורגש גירוד חמור.

העיניים סובלות לעתים קרובות מאלרגיות - דלקת הלחמית אלרגית מתרחשת, לבנות העיניים מאדימות, העפעפיים מתנפחים, גירוד וגירוי מופיעים.

לפעמים אלרגיה באה לידי ביטוי בנפיחות - הפנים מתנפחות, האזור שמאחורי האוזניים. במקרה זה, חובה לנקוט צעדים, שכן יחד עם בצקת חיצונית, מתפתחת גם בצקת פנימית - קווינקה.

עם תגובה אלרגית בהירה, מתרחש הלם אנפילקטי המתבטא בבחילה, סחרחורת, דום נשימה, אובדן הכרה וכו '.

הביטויים השכיחים ביותר לאלרגיות הם נגעי עור שונים, כמו פריחה, אורטיקריה, אטופיק או דרמטיטיס במגע וכו '.

כל דבר יכול להיות הגורם לתגובות אלרגיות. לפעמים חולים במשך שנים לא יכולים לזהות אלרגן שמטרתו לחסל אותו. החומרים המגרים הנפוצים ביותר הם אבקות צמחיות, שיער בעלי חיים, אבק ברחוב ובבית, נבגי עובש, תרופות, קרני שמש, מים, כימיקלים ביתיים ועקיצות חרקים. פחמן פעיל אינו יכול להתמודד עם ביטויים כאלה של תגובה אלרגית, מכיוון שהאלרגן נמצא בדם או ברירית האף. אך לעיתים קרובות אלרגיות נגרמות כתוצאה ממזונות הנכנסים למעיים. במקרה זה, סופגים אינם ניתנים להחלפה - הם מפחיתים משמעותית את ביטוי התגובה האלרגית. בין מגרים למזון ניתן להבחין בין שוקולד, תותים, הדרים, אגוזים וכו '. אלה האלרגנים השכיחים ביותר. עם זאת, לפעמים אדם עלול להיות אלרגי אפילו למזונות הפשוטים והבטוחים ביותר - דגנים או בשר.

כדי לזהות את המגרה, עליך לפקח בקפידה על תגובת הגוף, ואף עדיף לשמור על יומן אוכל. כלומר, היום אכלת תפוחי אדמה, ביצים, כוסמת, התגובה הופיעה.בפעם הבאה שיש לך ביטויים אלרגיים, עליך להשוות את רשימת המוצרים הצרכניים ולנתח את צירוף המקרים. זיהוי אלרגן בדרך זו אינו קשה. במקרים אחרים, כאשר אין זמן לקבוע את הגירוי, תוכלו פשוט לבצע ניתוח לבדיקות אלרגיות. אם באופן כללי אתה בספק אם מדובר באלרגיה או במחלת עור, קח את הבדיקה לאימונוגלובולין E. במקרה של תגובות אלרגיות בגוף, אינדיקטור זה בדם גבוה בהרבה מהרגיל.

היתרונות של פחמן פעיל לאלרגיות

פחם פעיל מופק מפחם טבעי - עצמות פרי, עץ, קליפות קוקוס נשרפות. הפחם הנקבובי הנקבובי המתקבל מותאם לשימוש פנימי - עמילן ומלח שחור מוסיפים למוצר. דרך מיוחדת לעיבוד המוצר הופכת את טבלת הפחמן המופעל לנקבובית מאוד, המאפשרת לכם לספוג במהירות את כל הפסולת המיותרת מהמעיים. בשל כך, אלרגנים אשר אין להם זמן להיכנס לזרם הדם וגורמים לתגובה פשוט מופרשים יחד עם פחמן פעיל בצורה טבעית. לסורבנט זה יתרונות רבים.

היתרונות של פחמן פעיל לאלרגיות

בנוסף לאלרגנים, פחמן פעיל סופג רעלים, רעלים, שאריות תרופות, פפטידים, אלקולואידים, גליקוזידים במעי. פחמן מופעל סופג גם גזים, ומבטל גזים.

פחמן מופעל טוב בכך שהוא מנקה את המעיים לכל אורכו, סופג אלרגנים גם בתחילת הדרך וגם בסוף.

פחמן מופעל והמולקולות שלו אינן נכנסות לתגובות עם רעלים, הן סופגות חומרים מיותרים ומחזיקים אותם עד שיוסרו לחלוטין מהמעי.

צריכת הפחמן הפעיל מספקת הפוגה יציבה, אפילו במגע חוזר עם האלרגן, התגובה תהיה קלה.

הפחמן המופעל פועל די מהר - תוך חצי שעה לאחר נטילת הסחף.

פחם בטוח ורך ביחס לדפנות הקיבה והמעיים - זה לא מגרה את הקרום הרירי.

נטילת פחמן פעיל יכולה להפחית את מספר התרופות החזקות שנלקחות במאבק נגד אלרגיות. ככלל, מדובר בטיפול הורמונלי, שאינו בטוח לחלוטין.

צריכת הפחמן הפעיל מאפשרת לנקות את המעיים לחלוטין. זה מאפשר לך לחזק את המערכת החיסונית, הגוף הופך פחות רגיש לנגיפים וחיידקים.

שיפור במצבו של המטופל מצוין קלינית - בדיקות דם מראות ירידה ברמת האימונוגלובולין. באופן עקרוני, השינויים נראים גם לעין בלתי מזוינת - הגירוד שוכך, השלפוחיות פוחתות, האורטיקריה עוברת בהדרגה.

בנוסף, פחמן פעיל הוא סביר מאוד - הוא נמצא בכל בית מרקחת, ניתן לרכוש אותו במחירים נמוכים. התרופה בטוחה אפילו לתינוקות ונשים הרות. כדי שפחם יהיה בעל ההשפעה הראויה, יש לנקוט אותו נכון.

כיצד לקחת פחמן פעיל לאלרגיות

חשוב להבין כי פחמן פעיל אינו מרפא אלרגיות, אלא רק מקל על הסימפטומים שלו. כלומר, אי אפשר ליצור קשר מתמיד עם האלרגן ולדכא את פעולתו בפחמן פעיל. יחד עם רעלים ואלרגנים, פחם סופג סידן, ברזל ויסודות קורט חיוניים אחרים. לכן אינך יכול לשתות פחם ללא הפסקה. ניתן לטפל בהם במהלך קורס או פעם אחת בכדי להקל במהירות על תסמיני תגובה אלרגית.

פחמן פעיל אלרגי

אם פיתחת אלרגיה חריפה לאחר נטילת מוצר מזון, עליך לקחת פחם פעיל בהקדם האפשרי בשיעור של טבליה אחת לכל 10 קילוגרם משקל. כלומר, אם שוקלים 70 ק"ג, אתה צריך לשתות 7 טבליות של פחמן פעיל בכל פעם. פחם יכול לדבוק בריריות של חלל הפה, ולכן אתה צריך לשתות פחם עם הרבה מים. אם אתה מעדיף, אתה יכול לרסק את הפחם לאבקה, להמיס במים ולשתות את ההרכב השחור.לאחר נטילת הסורבנט אי אפשר לאכול אוכל ולשתות קומפוטים, משקאות פירות למשך כשעתיים-שלוש.

אם אתה צריך לתת פחם לילד, עדיף לרסק את הטבליה ולהמיס אותה במים. כדי שהמשקעים לא יישארו בשפת הפירורים, הניחו לו לשטוף את הפחם בהרבה מים. לילדים, המינון היומי של פחמן פעיל מחולק בצורה הטובה ביותר למספר מנות.

אם אתה רוצה לנקות את הגוף, לחזק את החסינות ולהקטין את הביטויים של תגובות אלרגיות, לשתות פחם פעיל צריך להיות קורס - שבועיים. לאורך כל הזמן הזה אתה צריך לשתות כל יום חצי מנה בודדת. כלומר, אם שוקלים 80 ק"ג, אתה צריך לשתות 4 טבליות של פחמן פעיל בכל יום במשך 14 יום.

ניתן לחזור על הקורס 2-3 פעמים בשנה.

עליכם לשתות פחמן פעיל בנפרד מהמזון - שעה לפני ארוחה או שעתיים לאחר הארוחה. אחרת, פחם לא יסיר מהגוף רעלים ואלרגנים, אלא חומרים וויטמינים מועילים.

אפילו צריכת קורס של פחמן פעיל אינה מבטלת בדיקה מקיפה וזיהוי של אלרגן. ניתן לטפל באלרגיות רק אם לא נכלל קשר עם הגירוי. פחמן מופעל הוא תרופה פשוטה מאוד, שימושית ויעילה, עם זאת, יש בה גם מספר התוויות נגד. אתה בוודאי צריך להכיר אותם.

התוויות נגד ופגיעה בפחמן פעיל

כאמור, הספיגה מסוגלת לספוג לא רק חומרים מזיקים, אלא גם חומרים מועילים מהמעי - זהו החיסרון העיקרי שלה. אין ליטול פחם עם מחסור בוויטמין ומחסור בסידן. לא ניתן ליטול פחם עם דימום פנימי - זה יכול לסבך את אבחנת המחלה. פחם פעיל הוא התווית גם במקרים של כיב בקיבה ומחלות במערכת העיכול; לא ניתן ליטול את התרופה בלחץ דם נמוך - המצב עלול להחמיר. אין ליטול פחם פעיל עם תרופות אחרות - הספיגה מורידה משמעותית את השפעתן. רופאים אוסרים על נטילת פחם לקוליטיס וקשירת מעיים, אינם ממליצים ליטול במהלך ההנקה. פחמן מופעל יכול להיות גורם לעצירות, במיוחד אצל ילדים, בזמן נטילת הסחף, אתה צריך לפקח בזהירות על סדירות הצואה.

למרות העובדה כי פחמן פעיל הוא קלאסיקה, כיום ישנם עוד סופגים שאפשר למכור אותם. אתה לא צריך לבלוע קומץ שלם של טבליות, להרגיש חול על השיניים שלך, אתה לא צריך ללכת עם לשון שחורה. בנוסף, סורבנטים מהדור החדש יעילים יותר, הם סופגים רעלים טוב יותר ומועדפים יותר בטיפול בתגובות אלרגיות. ביניהם: לקטופילטרום, אטוקסיל, פוליפפאן, אנטול, סמקטה. חלק מהתרופות לא רק יוציאו את כל המיותר מהמעיים, אלא גם יאכלסו אותה בחיידקים מועילים.

אך למרות זאת, הקפידו לשמור על פחם פעיל בארון התרופות שלכם - זו דרך מהירה לנקות את הגוף באמצעות אלכוהול, מזון והרעלת סמים. פחמן מופעל יחסוך אותך במהירות ובבטיחות מהתקלות חריפה של אלרגיות. יעילותו של חומר ספיגה זה הוכחה במשך עשרות שנים, וזו הסיבה שפחמן פעיל הוא עדיין התרופה הפופולרית ביותר בבתי המרקחת.

וידאו: התרופה הטובה ביותר לאלרגיות

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון