כיצד לטפל בפיקוסים בבית

איך לטפל בפיקוסים בבית? כיום הנושא הזה הוא יותר רלוונטי. מכיוון שטיפוח צמח זה תופס בתוקף את עמדתו באינטרסים של גננים. זה היה מזמן בעבר כאשר הזן הפשוט ביותר עם עלים ירוקים צמח על אדן החלון של כל סבתא. המבחר הנוכחי מציע מגוון רחב של צמחים לתחזוקה ביתית.

כיצד לטפל בפיקוסים

מעניינים במיוחד הם פיקוסים עם צבעי עלים מגוונים ואלה שגבעיהם קלועים בקלות לדמויות שונות. למרות שפע המינים והזנים, הטיפול בפיקוסים זהה כמעט לחלוטין. בואו נבין בפירוט כיצד לטפל בנציג זה של הממלכה הירוקה.

בחרו סיר

אז. יש לך פיקוס. קנו, הוצג, נגנב - זה לא משנה. עכשיו מדובר בתושב מן המניין בביתך. והוא זקוק לטיפול הולם. ראשית אתה צריך לבחור לו סיר מתאים. חומר המכולה לא משנה הרבה. זה יכול להיות קרמיקה, פלסטיק, חימר, טרקוטה. רק לא זכוכית או מתכת. חומרים אלה מקררים את עצמם במהירות ומקררים את מערכת השורשים של הצמח.

במקרה שנבחרו בכל זאת, יהיה צורך לספק בידוד נוסף לסיר או לבצע חימום חלש מלמטה. מדוע אתה זקוק לצרות נוספות?

יש להקפיד על חורי ניקוז ליציאת עודפי מים. אחרת, הפיקוס שלך יחלה במהירות ויפטר את העלים. גודל הסיר צריך להיות מעט גדול יותר ממערכת השורשים כך שיהיה לו מקום לגדול.

טיפ. אל תשתלו מיד פיקוס במיכל ענק. השורשים לא יוכלו לספוג מיד נפח אדמה שכזה, ובקרוב הוא יהפוך לחומצי. מה שיביא מעט רגעים נעימים וכלל לא לטובת חיית המחמד.

הכנת הקרקע לפיקוס

אתה יכול לקנות את התערובת המוגמרת בחנות. על האריזה כתוב "עבור פיקוס." ואתה יכול לאסוף באופן עצמאי אדמה מכובדת. אבל אתה בהחלט יודע מה אתה שם שם. לשם כך תצטרך:

  • חומוס טוב
  • אדמת גן נשירה
  • חול נקי
  • אדמת דשא
  • כבול

כל זה צריך להילקח בחלקים שווים. ואז לערבב ולחטא. לשם כך מוזגים את התערובת לשקית או שקית צפופה ומכניסים למקפיא למשך יום. לאחר הפשרה מלאה הם נשפכים עם תמיסה חזקה של פרמנגנט אשלגן. ואחרי 12 שעות הם מסתדרים בתנור בטמפרטורה של 105-110 מעלות צלזיוס.

טיפול זה מבטיח כי הפיקוס שלך לא מפחד מחיידקים פתוגניים, נבגי פטריות וזחלי מזיקים.

טיפ. צריך גם לטהר את האדמה הקנויה. היכן הערבות לכך שהוא נקי ואינו מדביק את הצמח שלך?

אנו מחפשים מקום לפיקוסים

ובכן, אתה שם את האיש החתיך שלך בסיר נוח עם אדמה טובה. ועכשיו מה? איפה לצרף אותו? אחרי הכל, אתה לא יכול פשוט לדחוף אותו למקום חופשי על אדן החלון, לגדול כמו שאתה רוצה. הוא מיד יקלח אותך בעלים. עלינו למצוא מקום מתאים לפיקוסים. והוא מורכב משלושה תנאים: תאורה נכונה, טמפרטורה אופטימלית ולחות טובה. אנו מבינים!

מקום מתאים לפיקוסים

תאורה פיקוס אוהב אור, רצוי יותר. אז צביעה מגוונת נראית בהירה עוד יותר. עם חוסר תאורה, גבול העלים הצהוב דוהה, הופך לירוק. והצמח עצמו מתחיל לצייר יורה ארוכה ודקה עם עלים קטנים. לכן האור הוא להיות.

יחד עם זאת, הפיקוס אינו יכול לסבול אור שמש ישיר במשך זמן רב. במיוחד בצהריים. קצות העלים מתחילים לטגן ולהסתלסל בבת אחת, הקלעים מתייבשים.הצמח עצמו איטי. לפעמים הפיקוס מוחה ומשליך שוב את העלים.

מה לעשות ואיך לצאת מהמצב? אין בהלה! הכל ניתן לפתור. הנחנו את הסיר על אדן החלון המזרחי. ואז שמש אחר הצהריים לא תגיע אליו. אין מזרח? לבשנו את המערב או הדרומי. וצל עם וילון לבן או נייר עבה. וזה לא? ואז לצפון, אך עם ההארה הנוספת המחייבת. בעלי fitolamps מיוחדים - כבוד!

אין צפון? אז למה אתה צריך פיקוס במוסך? אם אין לך חלונות, השאר פרחים לבד.

טמפרטורה באופן כללי, כל סוגי הפיקוסים נאמנים למדי לטמפרטורת התוכן. הם מרגישים נהדר בטווח שבין +18 ל- + 26 מעלות צלזיוס. יש לדבוק במדדים אלה.

טמפרטורת האוויר התחתונה מאטה את תהליכי החיים הפעילים של הצמח. וכשזה יורד ל + 10 מעלות צלזיוס, ההתפתחות נעצרת לחלוטין. השפעה גבוהה יותר דומה לכוויות שמש. במיוחד בחורף ליד סוללת הסקה מרכזית. לכן רצוי לא לשים את הסיר ליד הרדיאטורים. או לכסות אותו במגבת עבה, שמיכה, משובצת.

לפעמים בקיץ על אדן החלון חם מדי. אחרי הכל, הצללה תחסוך מהשמש, אך היא לא מורידה את הטמפרטורה. ואז צריך להניח לידו בקבוקי קרח. או מיכלי מי קרח.

עדיף בקיץ להוציא פיקוס בגינה או במרפסת. שם הוא ישודר, והחום בצל חלקי קליל לא יהיה כל כך נורא.

לחות. מקורות מסוימים אינם ממליצים לרסס את הפיקוס עצמו. אפילו עומדים או ממיסים מים. לכאורה, הדבר גורם לכתמים על העלים. שטויות. כתמים יופיעו אם תשכחו לנגב את העלים מאבק או לרחוץ מדי פעם את הצמח.

ועלים נקיים וממים טובים לא יהיו כתמים. לכן יש לרסס באומץ פיקוס במים בטמפרטורת החדר כדי להגביר את הלחות במיקרו אקלים שלו. אם אתה עדיין חושש, הגדל את הלחות בעונת החימום בדרכים אחרות.

הניח לידו מזרן רחב ורחב. שים בו חימר מורחב, חתיכות כבול או אזוב. שופכים את כל הדברים האלה עם מים. לאחר הספגה לא ניתן לנקז את הנוזל הנותר, לתת לו לצוף. מים יתאדו בהדרגה וירוויחו את האוויר.

אתה יכול פשוט פשוט לצרף מיכל מים נוסף בקרבת מקום. ההשפעה תהיה דומה. או ריסוס מרובה האקדח את האוויר סביב הפיקוס. לחות לא תעלה על העלים והמיקרו אקלים יהיה תקין.

טיפ. אחרי ששמת את הפיקוס במקום מסוים, נסה לא לסחוב אותו יותר סביב החדרים. זה מאיים עם צניחת עלים חד צדדית. כלומר, הצמח יהיה חצי קירח.

השקה את הפיקוס

אז הסיר הושם, נראה שהכול נעשה. מדוע הפיקוס הזה לא רוצה לצמוח? מדוע הוא איטי? השקיה! השקיית הפיקוס נחוצה! הוא אוהב לשתות. כמו כל הצמחים. אבל אתה לא יכול להחזיק אותו בביצה כל הזמן. השורשים יתחילו להירקב, הצמח ימות.

כיצד להשקות פיקוס

השקיית הפיקוס הכרחית רק כאשר קרקע העילוי מתייבשת לעומק של 2.5-3 ס"מ. כיצד לקבוע שהגיע הזמן להשקות את חיית המחמד? פשוט מאוד. אתה עדיין משחרר את האדמה בקביעות בסיר? כאן, באותו זמן, תוכלו לראות מתי עדיין יש מספיק לחות, ומתי זה לא מספיק.

אם אתה לא רוצה לחטט באדמה, אז קח מקל עץ, שיפוד, קיסם. הדביקו אותו לתחתית הסיר והוציאו אותו אחרי 15 דקות. על עץ בהיר, רצועה רטובה תופיע בבירור. כאן אתה מונחה על ידי זה.

אגב, המים צריכים להיות בטמפרטורת החדר או מעט חמים יותר. רצוי להגן על אספקת המים לפחות יום. או להרתיח. אתה יכול אפילו להקפיא אותו בבקבוקי פלסטיק ואז להפשיר אותו. רק הקפד לנקז את המשקעים. כל זיהומים מזיקים, מלחים קשים ומתכות כבדות נותרים בו.

טיפ. משואות מיוחדות מקלות על מעקב אחר רמת הלחות. הם נמכרים בחנויות פרחים או חקלאיות.עם ירידה בלחות בקרקע הם משנים צבע. זה יהיה אות לזמן ההשקיה הבא.

אנו מאכילים פיקוס

בנוסף להשקות, חיית המחמד שלך זקוקה לפעמים למוצרי מזון. אחרי הכל, בזהירות טובה, הפיקוס יכול לגדול לגובה של 2 מטר. זה בחדר. ואיפה הוא יכול לקבל כוח להגדיל את מסת העלים? של דשנים כמובן.

הפיקוס מגיב לכל צורות ההלבשה העליונה. הוא צומח בהכרת תודה באופן שווה מ:

  • דשן ירוק נוזלי
  • מינרל מורכב שלם
  • דשנים בצורה של כמוסות או טבליות משחקות לאורך זמן

יש ליישם את שתי הטפסים הראשונים בערך אחת ל 13-15 יום, החל ממארס ומסתיים בספטמבר. לאחר זמן זה, ההלבשה העליונה מצטמצמת, ומחודש נובמבר עד פברואר לא מתכוננים כלל.

דשנים ארוכים ומסיסים הם נוחים מכיוון שהם מספיקים להיקבר אחת לחצי שנה באדמה ותוכלו לשכוח מרכיב עליון נוסף. במהלך השקיה, חלק מהקפסולה ישחק בהדרגה, והפיקוס יקבל את חלקו.

יתרון גדול של דשנים כאלה הוא שהם מכילים את כל מגוון המינרלים החיוניים. וצריך לנסות איתם להרחיק לכת. האריזה מכילה הוראות לשימוש והמינון המדויק לכל צמח.

טיפ. אם תחליט להרכיב בעצמך תערובת דשנים עבור פיקוס, אל תתמכר לחנקן. זה גורם לצמיחה מוגברת של המסה הירוקה, אך הוא אטרקטיבי באופן חלש. יורה ועלים משוחררים ורפויים. אבל גדול!

מזיקים ומחלות

ובכן, האם הסדרת חיי גן עדן עבור הפיקוס שלך? הוא מתנשף בבטחה בסיר שלו, נעים לך בפרצי עלים. אתה מעריץ אותו, לפעמים מאכיל אותו, משקה אותו. אתה חושב שהכל יהיה כך? יהיה נחמד אם כן. אבל, חוץ ממך, כמה מחברים מעריצים פיקוס. והם אורחים לא רצויים לחלוטין בגן עדן שלך.

מזיקים ומחלות פיקוס

זהו קרדית עכביש, כנימה, שקיעה. גם גשר לבן. כל החרקים הללו מוצצים בבטחה מיצי חיים מעלי פיקוס. מכאן הוא מאבד את האטרקטיביות שלו, העלים דוהים, נעשים מלאים בחורים. לפעמים הם נופלים לגמרי.

בסימן הנזק הראשון, הצורך צריך לשמור בדחיפות. לשם כך תוכלו לנסות לשטוף את הלהבים בתמיסה עבה וחמה של אשלג או סבון כביסה. הראשון נמכר בחנויות פרחים, השני אינו זקוק להכנס. הקפד רק לכסות את האדמה מכניסת הפיתרון בסרט נצמד, פוליאתילן עבה או נייר כסף.

אם הליך כזה לא הניב את התוצאה הרצויה, תצטרך להשתמש בכימיה. וזה בסדר. אתה לא מוחץ פיקוס בסלט! לכן אנו בוחרים בקוטל חרקים סיסטמי עם משך פעולה ארוך. ואנחנו משתמשים בו בהתאמה מדויקת להמלצות היצרן. בלי איסור פרסום. אחרת, יחד עם מזיקים, משקי בית מורעלים, פרחים ואת עצמך יחד איתם.

מבין המחלות, פיקוס מושפע לרוב מרקב ופטרייה שונים. לא, כמובן, תחילה חיטאת את האדמה. אבל היא לא יכולה להישאר סטרילית לנצח. עד מהרה מאכלסים אותו מיקרואורגניזמים. ואם אתה מפר גם את משטר התחזוקה, אז הצמח יחלש. וגם אז היא לא תוכל לעמוד כראוי בהתקפה של פטריות וחיידקים פתוגניים.

זכרו: רק פיקוסים חלשים הם חולים. לצמח בריא מערכת חיסון טובה משלו.

עם זאת, לפעמים, למרות כל אמצעי הזהירות, הפיקוס עדיין מגלה כאב. ואז אתה צריך לפעול בצורה דרמטית. לעתים נדירות זיהומים פטרייתיים מתנגדים לטיפול בקוטלי פטריות. כדי להשיג את האפקט הטוב ביותר, רצוי לכסות את הפיקוס בפוליאתילן צפוף לאחר הטיפול במשך שעתיים לפחות. במידת הצורך חוזרים על התהליך לאחר כשבוע.

ויש לחתוך ריקבון בעזרת להב סטרילי לרקמה בריאה. ואז להזהיר את הפצע בירוק רפואי רגיל ומבריק או לפזר עליו טבליה מרוססת של פחם פעיל.

לאחר הניתוח, מומלץ להעביר את הפיקוס לסיר אחר ולאדמה חדשה בכדי להימנע מחיזור מחדש.

לפעמים הבחין במחלה מאוחר מדי. ואז כבר לא ניתן להציל את הצמח. במקרה זה, נסו לקצוץ כמה שיותר ייחורים בריאים. אחרי הכל, אתה צריך לגדל שוב פיקוס. והגזרות מושרשות בקלות וצומחות מהר מאוד. יחד עם זאת, במקום חיית מחמד אחת חולה, אתה מקבל חבורה שלמה של צעירים בריאים.

איך לטפל בפיקוסים בבית? זה למעשה קל. פיקוס אינו זקוק לתוכן מטורף או דשנים מובחרים. הוא אסיר תודה אפילו על הטיפול הקטן ביותר בו. ואם תפנק אותו מעט, אז על אדן החלון שלך הוא יהיה מפואר, עסיסי ויפה.

וידאו: כיצד לטפל כראוי בפיקוסים

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון