כיצד לטפל בגרדניה בבית

גרדניה למי שמגדל אותו לראשונה, זה נראה צמח קפריזי בלתי אפשרי. מי שמרבה אותו שנים רבות כבר הסתגל לגחמותיו. לשתי הקבוצות דבר אחד משותף - אף אחד לא אדיש לפרחים יפהפיים.

כיצד לטפל בגרדניה

אבל, בכדי להתבונן בהם ממקור ראשון בכל שנה, יהיה צורך לבצע כמה מאמצים. בואו להבין כיצד לטפל בגרדניה בבית.

למעשה, כל הסוד הוא יציבות. פרח זה אינו סובל שינוי. טמפרטורה, השקיה, לחות, אפילו המיקום בחלל צריך להיות תמיד באותה רמה ולא משתנה. יוצא הדופן הוא רדום החורף. מתוך הכלל הבסיסי הזה נמשיך, אנו קוראים את השאר בהמשך.

קרקע

גרדניה הוא אחד הצמחים שאינם סובלים תגובות אדמה אלקליות. זה דורש חומציות גבוהה. במקרה זה, האדמה צריכה לעבור מים ואוויר היטב. מקורות מסוימים ממליצים לקנות אדמות אזליות בחנות. באופן עקרוני הוא מתאים למדי, אך לעיתים איכותו משאירה הרבה רצוי.

אנו ממליצים לאסוף את האדמה בעצמך, מכיוון שהיא מאוד פשוטה. תצטרך:

 • אדמת עצי מחט
 • אדמה עשירה
 • כבול סוסים
 • חול גס

יש לקחת את כל הפריטים בחלקים שווים, ואז לערבב היטב ולחטא. אתה מקבל את התמהיל המושלם לשתילת גרדניה.

אגב, אם הצמח נקנה או התקבל במתנה בסיר משלוחים, אז יש להשתיל אותו מיד לאחר הפריחה. העובדה היא שהאדמה ממולאת עם ממריצים פורחים וחומרים אחרים שלא מועילים במיוחד. בסטנה כזו, גרדניה תמתח במשך חודשיים מהכוח, ואז היא פשוט תמות.

ואל תשכחו מהניקוז. בלעדיו, כל צמח יתחיל להירקב במהירות ממערכת השורשים. להציל בחור מסכן שכזה זה כמעט בלתי אפשרי.

טיפ. אל תשתיל צמח פורח. זה כמעט יפיל את הניצנים. המתן עד שהפריחה תסתיים.

האור

גרדניה צומחת יפה על חלונות מכל כיוון פרט לצפון. שם היא חסרה תאורה קשה. אבל, אם אתה בעלים מאושרים של fitolamps מיוחדים, הבעיה הזו לא נוגעת לך. הדגשה נוספת פותרת במהירות את כל הבעיות.

עם זאת, בנתיב האמצעי בשמש הקיצית הוא מגוחך במיוחד. הוא שואף לשרוף עלי גרדייה. לכן אנו ממליצים להגדיר הצללות אור על החלונות הדרומיים והמערביים. לדוגמא, מסך העשוי מנייר לבן או מבד בהיר לא יאפשר שריפת צלחות גיליון, אלא יאפשר לעבור כמות מספקת של אור מפוזר.

טיפ. בחורף כל חלונות יצטרכו לכלול תאורה נוספת.

טמפרטורה

גרדניה קובע בבירור את גבולות הטמפרטורה של הצמיחה והפריחה הרגילה שלה. הטווח הוא בין +17 ל- + 23 מעלות צלזיוס. צעד של אפילו תואר אחד לכל כיוון מבטיח שלא תראו פרחים זמן רב מאוד.

בחורף הכל פשוט. הם גידרו את קרקעית החלון מהחדר בזכוכית או פלסטיק, וכעת יש מיקרו אקלים רגיל ליד הסיר. ומה לעשות בקיץ כאשר עמוד המדחום מתגנב ללא הפסקה? יש דרך החוצה. כמובן, ההשפלה תעזור, אך באופן חלש. אבל בכל בית יש מקרר עם מקפיא. מספיק לדחוס שם בקבוקי מים מפלסטיק, וביום המיני-מזגן מוכן.

פשוט הניחו זוג ליד הסיר, וככל שהקרח נמס, החליפו אותם באחרים. הטמפרטורה סביב הצמח תרד בצורה ניכרת. פשוט אל תגזימו! גרדניה קפואה אינה טובה יותר מגרדניה מטוגנת.

טיפ.אל תנסו להכניס את הגרדניה לאוויר הקר של מזגן ביתי אמיתי! הצמח אוהב שידור, אך מת במהירות מטיוטות.

לחות

היבט משמעותי מאוד להתפתחות תקינה של גרדניה. האוויר סביב חייב תמיד להיות לח. מדי יום וכל הזמן. אפילו בחורף. מקורות מסוימים ממליצים לרסס את כתר השיח מספר פעמים ביום. אבל זו התקשרות קבועה. אבל גם מגדלי הפרחים עובדים, לומדים, הולכים לבקר. אתה יכול לרשום בלי סוף מדוע אתה לא יכול לשבת ליד הגרדניה.

גרדניה

מה לעשות כדי ליצור את רמת הלחות הנחוצה באופן מלאכותי:

 1. שים את הסיר על המזרן (לעמוד נדרש). סביב פירוק ספגנום, כבול, חימר מורחב, הידרוג'ל. הוסף מים מעת לעת כך שכל החומרים ממש צפים.
 2. מסדרים מסביב כמה צלוחיות או כוסות נוספות. וודאו שיש להם תמיד מים.
 3. אם יש מכשיר אדים מקורה, יש לשמור אותו ללא הפסקה ליד הצמח.
 4. בעונה הקרה, הניחו מגבת או שמיכה רטובה על הרדיאטורים, הרטיבו תוך כדי ייבושם.
 5. ובכן, אל תשכח בכל פעם אפשרי לרסס לעיתים קרובות יותר את הכתר מקלע ריסוס רגיל. רצוי מים חמים ורכים (מיושבים).

יש לבצע את כל הפריטים הללו במקביל. שימוש נפרד יביא לתוצאה לא משמעותית. ואם גרדניה צומחת ללא רמה גבוהה של לחות היא בהחלט מסוגלת, אז היא לעולם לא תפרח באוויר יבש.

טיפ. ישנם גננים המסדרים חממה מיני על אדן החלון בו גרנדיה גרה. אז הרבה יותר קל לשמור על המיקרו אקלים ברמה הנכונה. אגב, עיצוב זה עוזר להימנע מירידת טמפרטורה חדה, אשר מאוד לא דומה לצמח.

השקיה

גרדניה לא כל כך אוהבת את ייבוש האדמה עד שהיא יכולה להפיל את כל הניצנים. על עודף מים, כבר אמרנו לעיל. לכן עליכם להקפיד על מעקב קפדני אחר רמת הלחות בסיר. האדמה צריכה תמיד להיות מעט לחה, אך לא לחה. יש גננים שמייעצים להדביק מקל עץ לקרקע לתחתית, ואחרי 12-14 דקות, התבונן בזה.

אולם כיום התעשייה מציעה פיתרון נוח יותר מאשר קטיף יומיומי באדמה. אלה משואות מיוחדות. הם פשוט נדבקים באדמה. ברגע שהוא מתייבש ברמה מסוימת, המשואה תשנה צבע. דבר מאוד שימושי.

עכשיו ישירות על שתייה. באיזה סוג מים ניתן להשקות גרדניה? אחרי הכל, היא מאוד תובענית בנקודה זו. אתה לא יכול פשוט לשפוך נוזלים מהברז ולהתיז אותו לסיר. המלחים הכלולים בתנור כזה יהרסו את הצמח באופן מיידי.

מים חייבים להיות:

 • רך
 • סונן
 • חם
 • מבושל
 • הגן

כן, אלה התנאים הקשים הנחוצים להשקיית גרדיה מוסמכת. בנוסף, פעם בחודש אתה צריך להוסיף כמה טיפות של מיץ לימון או 3-5 גבישים של חומצת לימון למים. הצמח אוהב חמוץ.

טיפ. אם אין לכם זמן להכין מים להשקיה, אז יש לכם דרך ישירה לחנות האקווריומים. שם תוכלו לרכוש תכשירים מיוחדים לריכוך הנוזל. פשוט עשו הכל לפי ההוראות ואחרי שעה יש לכם אספקת מים רגילה אשר די מתאימה להשקיה. פשוט מחממים אותו לפני השימוש.

חבישה עליונה

גרדיאיות חיוניות. כל מינרל עם תכולה גבוהה של אשלגן וזרחן יעשה. מרכיבי קורט אלה אחראים לפריחה איכותית. אך עליך להיזהר מעודף חנקן, זה גורם לגידול בלתי מבוקר של יורה רופפת.

מקורות מסוימים ממליצים להאכיל גרדייה בערך פעם אחת בשבועיים. זה טיפ מוזר. איך הם יכולים לדעת איזה דשן רכשת?

אנו מציעים שיטה אחרת. פשוט פעל לפי הוראות היצרן, אך הפחית את המינון פי 2. ועוד דבר אחד.על האריזה יש לכתוב "לצמחי בית פורחים." אז בהחלט לא תטעו.

טיפ. אם אין זמן או רצון למדידה מדויקת של המינון, קבל תזונה לאורך זמן. דשנים כאלה נמכרים בצורה של גרגירים או טבליות. הם פשוט מכניסים אותם לאדמה, וכאשר השקיית הצמח עצמו לוקח את הכמות הנכונה של יסודות קורט.

מזיקים ומחלות

כל המחלות בגרדניה נובעות משתי סיבות: או מטיפול לא תקין, או כתוצר של פעילות חיונית של מזיקים. ויש ציידים רבים שנהנים ממיץ עלים טעים:

מחלות גרדניה

 • כנימות
 • דבורה
 • תריפסים
 • מגן בקנה מידה
 • נמטודה
 • שדה לבן
 • קרדית עכביש

חלקם ניתנים לחיסול פשוט על ידי שטיפת צלחות העלים בתמיסה של כביסה או סבון אשלג. אחרים יצטרכו להילחם במשך זמן רב, בזהירות ובשימוש בתותחנים כבדים.

בכל מקרה, אינך יכול להשתהות. יש צורך לנקוט בפעולה מיידית. כי גרדניה עצבנית מאוד לאורחים לא מוזמנים. היא מפילה ניצנים, מחליפה פיגמנטציה, מתחילה להתייבש במהירות ומפסיקה לצמוח.

קביעת נוכחותם של חרקים היא פשוטה מאוד. במצב הרגיל העלים ירוקים עסיסיים, צפופים, מבריקים. כאשר נגועים במזיקים מופיעים נקודות מוזרות, חורים בעלים, יורה מעוותים, נוצר ציפוי שחור או לבנבן.

אסור לסכן את היופי, תוך שימוש בשיטות של סבתא להרכב מוזר. חוסר ניסיון יכול רק להחמיר את המצב. עדיף להשתמש בקוטלי חרקים מוכחים של מותגים מפורסמים. לפחות מצוין המינון המדויק ותדירות הטיפולים.

טיפ. אל תחכו לנס בקטטה נגד נמטודה. אי אפשר להציל צמח כזה. המדע עדיין לא יודע את האמצעים לעזור להיפטר מהזבל הזה. בלי לחסוך, חותכים את הגזם ושורש אותם. אז אתה מקבל כמה צמחים צעירים, והכי חשוב - צמחים בריאים.

איך לטפל בגרדניה בבית? לא קשה יותר מכל גחמה אחרת. יש לה רק העדפות משלה, שצריך לספק. אבל התמורה על המאמצים שלך תקבל מהר מאוד. גרדניה תגמל את בעלי האכפתיות עם פריחה נהדרת וארומה קסומה. האמינו לי, שווה לפחות פעם אחת לראות - ותאהבו אותה לנצח. ואז העזיבה תיראה לא יותר מאשר צרות נעימות לקראת הנס.

וידאו: סודות טיפוח גרדניה

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון