איך לטפל ברפת בבית

איך לטפל בפרימרוזה בבית? זה לא קשה בכלל. אתה צריך לעקוב אחר המלצות פשוטות כך שהצמח יהיה נעים עם פריחתו. התוכן של נר הלילה בבית הוא בכוחו של כל מתחיל. האזהרה היחידה: הרחו את הסיר מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד. מגע עם עלים עלול לגרום לגירוי או דרמטיטיס.

כיצד לטפל בפרימרוז

בחרו סיר

יכולת השתילה של נר הלילה צריכה להיות רדודה, אך רחבה. לפרח מערכת שורשים סיבית נפוצה, ולכן הוא זקוק לכמות מסוימת של שטח. נטיעות קבוצתיות של פרימיטות בצבעים שונים נראות טוב מאוד באדנית אחת גדולה.

החומר של הסיר יכול להיות כל. חימר, פלסטיק, קרמיקה. רק לא זכוכית או מתכת. אלה מרקמים קרים, הם עצמם מגניבים ובו זמנית מקררים את השורשים.

איזו אדמה מתאימה לרירית

אתה יכול לקנות בחנות תערובת מוכנה לנרוז או גרניום. אבל עדיף להכין את התערובת בעצמכם. לשם כך, כבול, חול גס ונקי, אדמת סודה וחומוס נלקחים בחלקים שווים. מסתבר כי אדמה מזינה בינונית, אך רופפת וחדורה.

אל תשכח לחטא אף אדמה. מכיוון שפרימרוז רגישים מאוד למחלות פטרייתיות רבות. זה נעשה כדלקמן: התערובת יוצקת לשקית צפופה, ואז מניחים במקפיא למשך 3 ימים. לאחר ההפשרה הוא נשפך בתמיסה חמה וחזקה של פרמנגנט אשלגן. לאחר 12 שעות הוא מכתים בתנור. הטמפרטורה היא בערך + 100-105 מעלות צלזיוס. לאחר הקירור האדמה מוכנה לשתילה.

אגב, לגידול ביתי בתחתית הסיר יצטרך לשים שכבה של ניקוז הגונה. פרימרוז לא אוהב לשחות בעודף נוזלים. השורשים מיד נחנקים ומתחילים להירקב.

תאורה

פרימרוז אוהבת הרבה אור, אך אינה סובלת שיזוף. מקרניים ישירות על העלים מופיע גבול אדום, ואז הוא מתייבש. הפריחה באור שמש ישיר קצרת מועד וחולפת.

יש צורך להניח את הפרימרוזה על כל אדן חלון, למעט הדרום. או בחלק האחורי של החדר, אך מבלי להיכשל עם תאורה נוספת עם פיטולאפים. אם הבחירה אינה שווה את זה ואתה צריך להניח את הסיר על החלון הדרומי, אז הצמח ללא ספק מוצל. טול עבה, תריסים קלים, נייר לבן רגיל - כל כלי זמין יעשה.

טיפ. על אדן החלון הדרומי, סביר להניח שלא תחכה לפרחים. פרימרוז זקוק לקרירות כדי ליצור ניצנים.

טמפרטורת תוכן

כדי ליהנות בהצלחה מפריחת הפירוזה, אתה צריך לספק לו טמפרטורת הסביבה שאינה גבוהה מ + 19 מעלות צלזיוס. וכמה זנים מגדלים ניצנים רק ב- + 13 ° С.

בבית על אדן החלון, באופן עקרוני, אתה יכול ליצור תנאים כאלה. לשם כך, כיסו את סוללות החימום המרכזי. או גדר את הסיר מהחדר, למשל, עם קרטון או זכוכית עבה.

דרך אגב, בבתים עם מסגרות עץ, אתה יכול לשים סיר עם פרימרוז ביניהם. יש טמפרטורה די נוחה.

אם יש לכם חלונות פלסטיק, יהיה עליכם לסגור את הסירים מחום החדר, או להניח לידם מיכלים עם מים קרים.

טיפ. מקפיא מים בבקבוקי הפלסטיק ואז מניחים ליד הסיר. הקרח יימס ויריד את טמפרטורת האוויר.

לחות אוויר

זהו גורם מספיק משמעותי לפרימרוז. נזכיר את מחזור הצמחייה הטבעית. בתחילת האביב עדיין אין גשם, אך מהשלג המתמס האוויר מסביב לח וקריר. ברגע זה מתחיל הצמח לפרוח.

פרימרוז

לכן עלינו ליצור תנאים דומים. נראה שזה מסודר בקור רוח.ואיך לייצר לחות גבוהה במיקרו אקלים של אדן החלון? לא רצוי לרסס את הצמח עצמו. העלים רכים, כתמים יישארו מהטיפות. ישנן מספר אפשרויות לבחירה:

  1. לעתים קרובות מאוד מרסס אוויר סביב הצמח. מים בטמפרטורת החדר.
  2. לצד הסיר מונחים סירים נוספים. לחות מתאדה, אנו מקבלים את מה שאנחנו צריכים.
  3. פרוסות כבול, אזוב או חימר מורחב מונחים במחבת רחבה. כל הטוב הזה מושקה היטב ומוצב בקרבת מקום. מים מתאדים, לחות האוויר עולה.

אל תשימו חומרים אלה על פני האדמה ישירות בסיר עם נר נרחב כדי לחסוך מקום. היא רגישה מאוד לשכונה כזו. מיד מתחיל לפגוע, להירקב, לנבול. אל תצטערו, בחרו חתיכת אדן חלון קטנה לכל המשתתפים.

השקיית נר הלילה

שוב, זכרו את הסביבה הטבעית. האדמה באביב רטובה מאוד, אך עדיין אין גשם. כך נשתה גם את הפרימרוז. כלומר בעת ייבוש הקרקע העליונה בסיר. אך לא מלמעלה, אלא על ידי טבילה.

לשם כך, קחו מיכל בקוטר שגדול מעט יותר מהסיר עם הצמח. הכנסנו את הפרימרוז לתוכו. שופכים מים בטמפרטורת החדר לכלי גדול כך שיהיה בערך ברמה של חצי עציץ. אנחנו עוזבים למשך 15 דקות, מתעסקים בעסק. לאחר שנחזור, אנו מוציאים את הפרימרוז מהמים. 10 דקות נוספות מאפשרות לעודפים להתנקז. ורק אז אנו מחזירים את הסיר לבית הגידול הרגיל שלו.

אם יש לך מעט יד מסוימת, אתה יכול לנסות להשקות את האדמה בעדינות מלמעלה. זה נעשה ממזרק גדול, קופסת השקיה עם אף ארוך ודליל ומזרקים. חשוב מאוד לוודא כי מים נופלים רק על האדמה ואינם מרססים על נר.

חבישה עליונה

מקורות מסוימים טוענים כי יש להפריש את הפרימרוז רק בתקופת גידול ניצן והפריחה. לכאורה, בשאר הזמן הצמח אינו זקוק לתזונה נוספת. אמירה מעניינת. ולאיזה סוג פריחה יש לצפות אם נרמרוז לא בונה מספיק מסה ירוקה?

פרימרוז מקורה

בבית מתחיל הפרימרוז לפרוח בסביבות דצמבר-ינואר. עד לזמן זה, יש להאכילו בדשן מינרלים מורכב שלם. עליו להכיל כמות גדולה של זרחן, חנקן ואשלגן. הראשון והאחרון אחראים להיווצרות ניצנים, והשני מסייע בגידול עלים טובים.

בסביבות אוקטובר-נובמבר, יש צורך להפחית את ההלבשה העליונה, או אפילו להפסיק אותם. לאחר הופעת הניצנים, הם חוזרים לחדש. אבל חנקן אינו נכלל לחלוטין. יתרה מזאת, לאחר הפריחה במשך כחודש, נרפה מקבלת מנוחה. כלומר, הם שוב מפסיקים להפרות. ובכן, שוב הם מתחילים לטפל במים מינרליים במצב הרגיל. זה בערך פעם אחת תוך 14-15 יום.

אנשים המגדלים נרקיס בבית, לאחר הפריחה, זורקים אותה לעיתים קרובות. ושווא. מכיוון שהצמח הוא רב שנתי, עם טיפול נאות, הוא יכול לצמוח בחדר במשך יותר מחמש שנים. אתה רק צריך להפרות את זה כמו שצריך. אז אתה לא צריך לזרוק אותו.

מזיקים

פרימרוזה מאוד אוהבת מזיקים רבים. לרוב, הצמח נדבק מפרחים אחרים, או במהלך נטיעת האביב בגינה. כן, כן, היא מרגישה די נסבלת אם היא נטועה בערוגת פרחים בקיץ או שמוציאה סיר לרחוב. שם חיכו לה הלבנות המגוחמות, הכנימות, החרקים בקנה המידה, קרדית העכביש.

הקושי בהסרת חרקים הוא מוך העלים. בדרך הרגילה, לא תרחצו עם סבון ביתי או אשלג. אחרי הכל, סמרטוט יכול להזיק למוך הזה. לכן, תצטרך לרחוץ כראוי את הפרימרוזה בתמיסת סבון. באופן טבעי, האדמה מכוסה בעבר בחוזקה. פוליאתילן עבה, סרט נצמד, נייר כסף.

או השתמש בכל חומר הדברה סיסטמי מתאים. פעל רק בקפדנות אחר המלצות היצרן והוראותיו על החבילה.מנת יתר טומנת בחובה את מותם של לא רק מזיקים, אלא גם הצמח עצמו.

ועוד דבר אחד. ברגע שמופיעים הסימנים הראשונים לזיהום, העבירו מייד את הפטרוזה להסגר. אחרת המזיקים ישקעו בכל הפרחים האחרים.

טיפ. במקרה של גוויות לבנים הם יצטרכו להרוס את המזיק זמן רב וקשה. זהו יצור מאוד מעצבן. חייבים להילחם נגדה ממש.

מחלה

כמעט כל מחלות הפרימרוז נובעות מחוסר טיפול מוסמך. לעתים קרובות, זהו אוויר יבש מדי או מפרץ שורשים. פרימרוז רגישים למחלות פטרייתיות רבות. לכן לעתים קרובות יש לשדר אותו. טיפול תקופתי באדפוגנים מסייע לצמח להילחם בכוחות עצמו ברוב סוגי החיידקים הפתוגניים.

במקרה של נזק, תוכלו לנסות להשתמש בקוטלי פטריות. אך עדיף בכלל למנוע את הופעת המחלה.

איך לטפל בפרימרוזה בבית? כפי שאתה יכול לראות, הכל פשוט מאוד. מעט יצטרך לדאוג לקרירות ולחות, ותו לא. והשאר, צמח לא יומרני למדי. פורח בבטחה עד 3 חודשים ברציפות ומשמח את הבעלים.

וידיאו: כיצד לטפל כראוי בפרימרוז

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון