איך להכין פריחה סגולה בבית

איך להכין פריחה סגולה בבית? שאלה מעניינת. Saintpaulia הוא צמח כל כך מצוברח שאי אפשר לכפות אותו. היא יכולה ליצור תנאים נוחים על ידי ביטול גורמים שליליים. ואז הסגולה פשוט תצטרך לתת לך כובע מפואר של ניצנים יפהפיים.

איך להכין פריחה סגולה

גודל הסיר והרכב האדמה

הכל מתחיל במיכל לצמח. מגדלי פרחים מתחילים שותלים בטעות סגול בסיר חסון. הם מאמינים שככל שהנפח גדול יותר, הפריחה תהיה מפוארת ושופעת יותר. הם פשוט לא מכירים טריק אחד.

ויולט מתחילה לפרוח רק כאשר שורשיה עטופים כמעט לחלוטין בגוש אדמה. עד לנקודה זו ניצנים לא יכולים לחכות. ויולט אינה תלויה בך, היא צריכה לבנות את מערכת השורשים. לכן יש לשתול אותו במיכל זעיר.

כיצד לחשב את גודל הסיר? הכל פשוט. אנו מודדים את הקוטר המשוער של שקע העלים ומחלקים בשלושה. הנתון המתקבל יהיה קוטר הקיבולת המתאימה. לדוגמה, הסגולה שלך מקצה גיליון אחד לקצה 16 ס"מ הנגדי. אנו מבצעים את החישובים הדרושים. מסתבר שהסיר צריך להיות בקוטר 5 ס"מ בלבד.

טיפ. אל תפחד שכמות אדמה כזו קטנה מדי לצמח. הכל נמצא תחת הנורמה הנדרשת.

אם כבר מדברים על אדמה. כנראה נגרר מהגן? כן, ונשפך ישירות על גינת הגן. כמובן שבמקביל שקלו זרעי עשב, כל מיני חיידקים מגעילים, זחלים רעבים. כל הכבוד! מהם הפרחים שלך? שכבת הקרקע העליונה בגינה מתרוקנת כמעט תמיד. מה לאכול שם עלים סגולים, שלא לדבר על הניצנים.

לא, אף אחד לא צריך לברוח לקנות אדמה בחנות. אפשר בהחלט לעשות זאת בעצמך. רק צריך לדעת כמה ניואנסים. סגולות אוהבות תות חמוץ. ואיפה זה? נכון, מתחת לעצי חג המולד או האורנים. רק שהיא שם צפופה מדי. יש לדלל אותו בחול נקי ובבול כבול. רצוי, בפרופורציות שוות.

אם אתה מגדל קנאי אמיתי, אז אין ספק שיש vermiculite או perlite במניות. הם יכולים גם לשחרר אדמה צפופה. עכשיו אתה יכול לשתול סגול. על עושר כזה, אבל לא פורח? ללא חטא.

ועוד דבר אחד. השתלת סגול כל 7-8 חודשים. זה לא כדי להגדיל את נפח הסיר. רק שבתקופה זו האדמה בדרך כלל מתכלה, נוצר עליה ציפוי מלח. מטרת ההשתלה היא להחליף את האדמה לחלוטין.

טיפ. בערך פעם בחודש, מחמצים את האדמה בסיר עם סגול. ניתן לעשות זאת על ידי הוספת קמצוץ של חומצת לימון לליטר מים. או החלפת אדמה 1.5-1.8 ס"מ עליונה באדמה חדשה.

תאורה וטמפרטורת האוויר

אז, עם האדמה מסודרת. סגול עדיין לא פורח, אלא רק העלים מושכים. ומדוע היא מושכת אותם כאשר עליה לפזר אותם עם מוצא רחב? היא מבקשת אור, זה מה. סוד נוסף לפריחה הוא תאורה מפוזרת טובה לפחות 13 שעות ביום. חשוב במיוחד להאיר את הגחמה בערב, בבוקר תהיה לה מספיק שמש.

יש צורך למלא פיטולאפים מיוחדים. גם מנורת אור יום רגילה מתאימה למדי.

אגב, על החלון הדרומי של הסגולה יהיה מספיק אור שמש. זה פשוט הישירים מסוגלים לשרוף אותו לחלוטין. לכן, הקפידו לצללו עם נייר לבן, תריסים בהירים או טול צפוף. חשוב לפזר את השמש, לא לחסום אותה.

על הטמפרטורה. זה חייב להיות יציב. הסגול מניח את המספר הגדול ביותר של ניצני פרחים בערך + 16-17 מעלות צלזיוס. עם עליית הטמפרטורה, מספר הניצנים פוחת. כאשר מורידים מערכת השורשים מפסיקה לעבוד. הערך המרבי המותר הוא + 24 מעלות צלזיוס. למעלה הוא הסף.

כיצד להוריד את הטמפרטורה ליד הסגולה בקיץ בבית? למי שיש מזגן בבית אין מה לדאוג. ובכן, גננים אחרים יצטרכו להתעסק. בקיץ, אתה יכול לאוורר מעת לעת את הסיגליות, במיוחד בלילה כשהוא קריר. בשעות אחר הצהריים, הניחו בקבוקי פלסטיק קרח ליד הסירים.

בחורף הטמפרטורה בחלק מהבתים לפעמים גבוהה מדי. אבל בתקופה זו של השנה קל יותר להשיג כדור שלג ולהניח אותו ליד הסירים על צלחת. אתה יכול אפילו לכסות את הרדיאטור מתחת לחלון בשמיכה עבה, שמיכה עבה או מגבת.

אגב, מתחת לסיר אתה צריך לשים מחמם. זה יכול להיות קרש עץ, עמדת פקק, צלחת קצף או חתיכת גיבוי קצף. ואז השורשים לא יקפאו, ועבודתם תהיה יציבה.

באופן כללי, לרוב, פריחתם הסגולה של סיגליות מבוססת בדיוק על יציבות. אם תבצע את כל נהלי הטיפול בקפדנות על פי לוח הזמנים בו זמנית במשך תקופה ארוכה, אז הסגולה תתרגל לסדירות. ובהנאה ישחררו ניצנים.

ואם הטיפול הוא זמני, כמו שזכרו - הם שפכו אותו או הפירו אותו ככה, אז אין זמן לשומן. איזה פרחים, הסגולה עצמה הייתה נשלפת.

השקיה ולחות

גורמים אלה חשובים גם לפריחה. השקיה נכונה ומועדית מאפשרת לסגול להיות בטוח שהוא יכול למשוך את כל הפרחים. אם אתה שותה גברת מדי פעם, אז למה אתה מחכה? זכור יציבות.

השקיית סיגליות

רק אל תשקו את הסגול כמו פרחים אחרים - מלמעלה או על ידי פיזור. יש צורך לסדר מערכת פתילה. או שפכו מעט מים בעדינות סביב קצה הסיר כך שלא ייפול על העלים. אבל הדרך הנוחה ביותר היא צלילה. שים סיר ויולט במיכל גדול, שפך מים חמים. לאחר 15 דקות שלפו אותו, אפשרו לעודפים להתנקז וחזרו למקומו המקורי.

גם הלחות משנה. מה הטעם בפירוק הפרחים אם הם עדיין יבולים בקרוב מיובש? תן לסגול לחשוב שהכל בסדר עם כמות המים במיקרו אקלים של החדר. זה קל מאוד לעשות. יש מרחב גדול לדמיון, אתה יכול לבחור רק:

  • ליד הפרחים הניחו מיכלים נוספים עם מים.
  • מרססים מעת לעת את האוויר סביב הסיגליות מבקבוק הריסוס.
  • חימר או כבול מורחבים רטובים מונחים על משטח רחב.
  • בחורף הם מכסים את הרדיאטורים במגבת גולמית ומרטיבים אותה כשהיא מתייבשת.
  • על צלוחית שכב שלג או קרח בקרבת מקום.

כל השיטות אפשריות לחלוטין בבית. והיתרונות הם עצומים. העיקר לעשות זאת באופן קבוע וללא הפסקות ארוכות.

דשנים

על מנת שהוויולט יתחיל לפרוח, הוא זקוק לכמות החומרים המזינים הנחוצים. אם היא לא מתגעגעת לאף אלמנטים מינרליים, אז לא תראה פריחה. כאן העלים יתמכו כן בשורשים, והבעלים דורשים ניצנים!

הקפידו להאכיל באופן קבוע את גברתכם במגוון מלא של דשנים מינרליים. באביב, בקיץ ובסתיו - אחת ל 8-9 יום. בחורף אתה יכול להגביל מעט אוכל. אבל, אם בעונה הקרה הסגולה שלך עמדה לפרוח, בשום מקרה אל תשנה את המצב. שוב, היציבות הידועה לשמצה.

טיפ. אם תשנה את הדשן או את המינון במהלך הופעת הניצנים, הם פשוט יתייבשו לפני שהם פורחים.

מזיקים ומחלות

ובכן, על אילו צבעים אתה חולם אם הסגולה שלך חולה? או שפתאום היא נתקפת על ידי חרקים נבזים? ראשית חסל את הגורמים הלא נעימים האלה. ואל תעורר את הופעתם של חדשים.

מחלת ויולט

לדוגמא, טמפרטורת אוויר או מים נמוכים מדי להשקיה - אלה גורמים ישירים להופעת הרקב. או הופעת פטריה על צמח. אתה חושב שכאן? מטיפול אנאלפביתי. לסגלית סגולה ובעלת גוף מלא מערכת הגנה חזקה משלה. אם הגחמה נמרצת ועליזה, אז שום נבגים וחיידקים לא חוששים ממנה.

מאשר לטפל בסגול אז עדיף לעזור לה במניעה.הוסף תכשירי פיטוספורין או אם למי השקיה ואדמת שתילה.

ומאיפה המזיקים מגיעים? מפרחים אחרים בבית. מגיעים מהרחוב. טיפס מתוך אדמה לא מזוהמת. או לעונה החמה הוציאו סגול בגינה, במרפסת, הלוגיה. אתה חושב שהכל יסתדר? זה לא יעשה. חלק מהזבל לא יפסיק לנצל את האירוח של היופי המלוטש והמצוחצח שלכם. בהחלט יתיישב בחלק התחתון של העלים או בשורשים.

ולהוציא אותם יהיה קשה. אחרי הכל, מוך עלים לא כל כך קל להרטיב. ואיפה נוכל לחכות לפרחים כשכל המיצים המזינים שותים חרקים?

טיפ. הקפד לבדוק מדי פעם את הסיגליות בנוכחות מחלות או מזיקים. היפטר מאורחים לא מוזמנים במועד.

שיטות קיצוניות

לפעמים המארחים רוקדים סביב הסגולה בכל מקרה, ומלקקים אותו ומוקירים אותו. אבל היא, גברת כזו, עדיין לא מתמכרת לפרחים. מקורות מסוימים ממליצים לתת לצמח מעט טלטול. סוג של הלם.

לשם כך, השאר את 6-7 העלים העליונים בשקע, התחתונים הנותרים נותרים הכל. הפצעים מיובשים למשך שעתיים. ואז הסגולה מושתלת באדמה חדשה, אך היא אינה ממוקמת בתנאי שמיים, אלא במקום חשוך וקריר. לדוגמה, במזווה או מתחת לכיור במטבח. בערך 28 יום.

במהלך תקופה זו, הגברת מושקה פעם אחת כך שהיא לא מפסיקה בכלל. ואז הם נלקחים אל האור ומחזירים לסביבתם הרגילה, עם כל התנאים האידיאליים. אם לאחר חודש הסגולה לא מתחילה לפרוח, אז ההליך חוזר על עצמו.

שוב, גזרת עלים והמשך הרשימה. על פי ביקורות, לפעמים מספיק מספיק זעזוע אחד כדי לפתור סגול אז ברציפות עד חצי שנה.

השיטה אכזרית, אך יעילה מאוד. רק לאחר הפריחה אין לחזור על כך שוב. תן הפסקה לסגול.

טיפ. כאשר חוזרים על ההליך, אל תמשוך בחוזקה את מערכת השורשים. נסו לשמור על כמה שיותר שורשי האכלה קטנים. אחרת, במקום הניצנים, הסגולה תשקיע את כל מרצו על שיקום.

איך להכין פריחה סגולה בבית? אין מצב. אפשר להשתדל. אם, אחרי כל התנאים האידיאליים והעזיבה המוסמכת, הילדה הגחמנית עדיין מסרבת לפרוח, אז אל תחבט את מוחך ואל תרט את העצבים שלך. גדל פרחים אחרים. סגולות לא אוהבות אותך.

וידאו: מדוע סיגליות לא פורחות

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון