איך לגרום לפרחת קלנצ'ו בבית

אז. קנית שיח יפהפה קלנצ'ו. הוא שימח אותך כל הקיץ בהודו. ואז נעלב. ענפים ארוכים דהויים, מורחבים, עלונים בולטים במקומות מסוימים. וכבר לא נותן פרחים. ואתה טיפל כמו שצריך, השקית את כל החורף מהלב, מופרית, קנית מנורות מיוחדות. אז, לזרוח בשבילו לפחות 15 שעות ביום. אבל הוא לא עשה זאת! בולט כמו דחליל בסיר ואין בו שום דקורטיביות לשעבר.

איך לגרום לפרחת קלנצ'ו

איך לגרום לפרחת קלנצ'ו בבית? פשוט מאוד. צריך לרקוד פחות עליו ולפנק כל מיני גחמות. לארגן עבורו חיים "מתוקים" הם הכרחיים. ואז הוא יפרח כמו מתוק. עכשיו בואו נראה מה צריך לעשות.

עבור כל צמח, פריחה היא ריבוי. וזה בא כשמגיעים זמנים קשים. כלומר, הצמח מבין שנשאר לו רק מעט לחיות. לכן, דחוף להביא את הדורות הבאים. או להפך, חיית המחמד תשמח שהוא שרד בשנים קשות ויפריח משמחה. כך או אחרת, אך עליכם לסבך מעט את חיי הקאלאנצ'ו הגחמניים.

כלומר, אנו יוצרים חורף מלאכותי. הצמח מקורו באזורים הטרופיים. והעונה הקרה שם איננה השלג והכפור שלנו בכלל. חורף טרופי כולל:

 • אוויר קר
 • שעות אור קצרות
 • גשמים נמוכים
 • אדמה סלעית נדירה

מתוך הידע הזה נרקוד. כל העונה הקרה נשמור על קלנצ'ו בתנאים קיצוניים. ובאביב ... מה יקרה - קרא בהמשך.

אוויר קר

לא, אנחנו לא מוציאים את זה בקור. זה מיותר לחלוטין. אבל כדי להוריד את טמפרטורת הסביבה של מעלות ל + 13-15 מעלות צלזיוס - זהו. שמנו את הסיר בין המסגרות, או לעיתים קרובות לאוורר. אנו סוגרים את הרדיאטורים עם שמיכה עבה או מגבת. פרשנו כדורי שלג הבאים או חתיכות קרח במשטחים נפרדים. שמנו סביב בקבוקי פלסטיק עם מים קפואים.

אתה יכול אפילו לשים אכסדרה או מרפסת חמה. או בחדר הכי קר בבית. במילה אחת צאו ככל שתוכלו. אחרת לא יהיו פרחים עבורך.

שעות אור קצרות

לפריחה המלאה של Kalanchoe, יש צורך לספק תאורה לא יותר מ 10 שעות ביום. זהו האורך המשוער של אור היום בחורף באזורים הטרופיים. המשמעות היא שבסתיו אנו מכסים בחוזקה מהאור. תיק שחור, קופסת קרטון, סיר גדול או מחבת יעשו. ובחורף, מעט אור. בסך הכל, זה אמור להתברר 8-9 שעות בלבד. זה האופטימלי ביותר ליצירת ניצנים.

גשמים נמוכים

יורד שלג בחורף שלנו, ובדרום יורד גשם. באזורים הטרופיים החורף הוא התקופה היבשה ביותר בשנה. אולי פעם בחודש וענן מגיעה, מרססת מעט מים. ואין טל, כי גם אין חום ביום.

קלנצ'ו פורח

אז אנחנו עושים את אותו הדבר. החל מאוקטובר ומסתיים בפברואר, השקה את הקלנצ'ו פעם בחודש. אנחנו לא מסתכלים על העלים הנפולים שלו. הוא מרמה אותך. זה עסיסי! ויש מספיק לחות בקלעים שלה בכדי לסבול זמנים יבשים.

ברגע שנכנעים לטריק שלו ושופכים לעיתים קרובות יותר, זה הכל. אפשר להיפרד מפריחת האביב עד לשנה הבאה.

אגב, קשה לקרוא לזה השקיה. לחות קלה של האדמה. וזה, רק בגלל שהאוויר בדירה בחורף לעיתים קרובות יבש.

טיפ. כדי לא לשכוח את תאריך השקיה הבא, רשמו בלוח השנה. או, אפילו יותר נוח, שים פתק בטלפון. בזמן הנכון, הוא יזכיר לכם בשיחה על הצורך להשקות.

אדמה רזה ואבנית

הטרופיים הם לא רק ג'ונגל עם מצע שמנוני של קומפוסט בן מאות שנים. הטרופיים הם גם מדבריות, הרריים ושפלה. כאן בהרים עם אדמה ענייה סלעית ורוב המינים של Kalanchoe גדל. אין שם שום דבר מיוחד לאכול, למערכת השורשים אין גם לאן להסתובב.

ותראה מה יש לך? סיר בגודל של גיגית טובה, דשן כמעט עם אתים. מהם הפרחים שלך? הקלנצ'ו שלך פשוט משמין. דחוף לשנות הכל!

אנו לוקחים יכולת זעירה לנחיתה. זה רק קצת יותר ממערכת השורשים, סנטימטר מהכוח. אנו אוספים את האדמה כך:

 • חול
 • חצץ
 • אדמת גן
 • פחם
 • דשא

אנחנו לוקחים הכל בחלקים שווים. אין ספק, התערובת מתגלה כאכזרית וגסה. אבל אז הכי קרוב למציאות הטבעית. זה המקום בו אנו משתילים את Kalanchoe. תן לו לגלות היכן הסרטנים מתרדמים ואיך לשלול את מארחי הפריחה.

באופן טבעי, אין דשן. בכלל לא טיפה. ואפילו לתת פירור אורגני לפרח אחר. קלנצ'ו יפרגן לעצמו באביב ובקיץ, כאשר תתייחס אליו עם דישון לפריחה שופעת ובהירה.

קמצוץ הכל!

ובכן, אתה חושב שכאן נגמרו כל הריקודים? אבל הם לא שיערו! עכשיו קלנצ'ו הנאמן שלך ינסה שוב להונות אותך. הוא יבנה יורה. קשה וקשה. להפוך לדחליל השנוא מאוד עם הענפים הארוכים.

מה לעשות צובט! ללא רחמים וללא רחמים. בלי לפספס בריחה אחת. אנו מחכים להופעתם של שלושה עלים, והראשית הרביעית נקרעת יחד עם חתיכת הידית. אנו ממשיכים את התספורת הזו עד סוף פברואר. בשלב זה, יהיה לך שיח עגול וצפוף מסודר, ולא מקף כמו קשת בצד.

אביב

בתחילת מרץ, אנו מתחילים לתת קלנשאו יותר אור. העלו מעט את הטמפרטורה. אנו ממשיכים להשקות רגיל ולהלביש עליון. כלומר, אנחנו מסיימים את החורף המלאכותי, הופכים את האביב. לאחר תנאים ספרטניים באמת, הצמח בהקלה רבה יתחיל לגדול ניצנים. ואז זה יפרח. יתר על כן, התהליך יכול להימשך עד אוגוסט ללא הפסקה.

לאחר הפריחה

אחרי שתסתכל על הפרחים, אתה לא יכול לתת לדברים לעבור מעצמם. חובה לחתוך גבעולי פרחים אך ורק תחת העלים. והמשיכו בהיווצרות הצמח עד תחילת נובמבר. ושם אנו חוזרים על המחזור שוב ומסדרים חורף מלאכותי.

קלנצ'ו

יתר על כן, כל זמן הפריחה, אנו תמיד מתפנקים ומפנקים את הפרח. מים באופן קבוע, העליונה מתלבשת מעת לעת. אנחנו עדיין לא נוגעים בקליעה ועלים, אנו נותנים הרבה אור. במהלך תקופה זו קלנצ'ו ירוויח מספיק חומרים מזינים בכדי לשרוד את החורף הקשה.

טיפים שימושיים

 1. כעת התעשייה מציעה מגוון גדול של זנים של קלנצ'ו. במידת האפשר בחר צמחים עם פרחים צהובים. הם הכי יומרות ופורחים בעצמם ללא טיפול בהלם.
 2. הזנים התובעניים ביותר הם עם פרחים ורודים בהירים. אפילו עם כל התצפיות והתנאים הקשים בחורף, צמחים כאלה כמעט ולא פורחים בבית.
 3. שימו לב כי Kalanchoe במשרדים או במשרדים פורחים יפה וממש מרוממים את בריאותכם. הכל קשור לאור יום קצר. אחרי הכל, הם עובדים שם בין 8 ל 17. בדיוק מה שאתה צריך. במקביל לשכוח להשקות. התוצאה ברורה.
 4. אם אחרי כל הריקודים שלך, קלנצ'ו עדיין מסרב בעקשנות לגדל ניצנים, אז תעשה אותו קטסטר. למשך 25 יום, הכניסו למזווה כהה וקריר, בארון במטבח, או הניחו מתחת לכיור. ואז צא והמשיך לטפל, כמו שאתה רגיל. לא היה דבר כזה שאחרי לחץ שעבר, קלנצ'ו לא פרח.

איך לגרום לפרחת קלנצ'ו בבית? הכל פשוט. אתה צריך להיות מחמיר איתו ולהפסיק לרחם. הרחק את הטיפול הקל ביותר ותהיה מאושר. כל האביב והקיץ - כתר פורח שופע.

וידאו: כיצד לפרוח את Kalanchoe

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
נינה
נינה

היא צחקה מכל הלב. כל כך מצחיק לספר. תודה

גלינה
גלינה

נהדר, תודה! קראנו בעניין עם בעלי.

wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון