קוליק בילודים: תסמינים, סיבות וטיפול

כאשר הילד הראשון מופיע במשפחה, זו תמיד שמחה גדולה, הכל חדש ולא ידוע. אם הילד מתחיל לבכות, הורים צעירים דואגים, התחילו להילחץ ולדאוג בגלל זה. כדאי לומר כי קוליק אצל יילודים הוא תהליך רגיל בגופו של הילד, אך הוא די כואב ואין עדיין מרפא לכך.

קוליק בילודים

קוליק גורם לכאבים עזים בבטן, בגלל זה התינוק בוכה נורא. אך לא הכל מפחיד כמו שנראה במבט ראשון. התרחשות המעי הגס אצל תינוק או יילוד אינה תופעה קבועה ובהדרגה היא נעלמת. וכדי להקל מעט על הכאב ישנן מספר שיטות.

הדבר העיקרי שההורים צריכים להבין: קוליק בתינוק אינו בעיה איומה, לאחר זמן מה הוא נעלם מעצמו. ילד נולד, ואחרי שלושה שבועות הוא עלול להיתקל בבעיות בבטן. בדרך כלל הם מלווים את התינוק עד שלושה חודשים.

הופעת קוליק מעיים אצל ילודים

במשפחה בה יש תינוק שזה עתה נולד, תוכלו לשמוע את זעקותיו התכופות של התינוק, במיוחד בשעות הלילה. ברוב המקרים הילד נקרע בגלל כאבי בטן. אלה הם קוליק, משך הזמן שלהם יכול להיות עד שלוש שעות.

כמעט כל יילוד סובל מקוליק, ותהליך כזה ידוע כבר זמן רב, ככל הנראה באותה מידה שקיימת האנושות. אך הרפואה טרם המציאה תרופה שתבטל את הבעיה הזו. לילדים גדולים יותר יש גם קוליק, למרות שהגוף חזק יותר ומותאם לסביבה החיצונית.

ישנן מספר השערות מדוע תינוקות מפתחים קוליק. הנפוץ שבהם הוא חדירת עודפי אוויר לקיבה. בתהליך האכלה או בבכי חזק הילד בולע אותו מה שגורם לפעולה כזו.

מומחים רפואיים מזהים כמה גורמים לקוליק:

 1. אם תהליך ההנקה מתבצע על ידי השד, אולי התינוק לא תופס נכון את הפטמה. בתהליך זה מסתבר שלתינוק יש מספיק אוויר. זה אולי לא גורם לקוליק, אך מסבך והופך את מסלולם לכואב ​​יותר.
 2. לאחר סיום ההאכלה התינוק לא התנפץ עם עודף אוויר שנמצא בבטן. ואז האוויר מופץ בכל המעיים, סוחט את קירותיו ומופיע כאב נורא.
 3. הילד משקר יותר מדי. זה מוביל לאי נוחות במהלך העיכול, וחומרת וכאב מופיעים.
 4. התינוק בוכה לעיתים קרובות. כשלילד יש כאב בטן, הוא צורח ומתגלגל מדמעות ושאגות, ברגע זה הוא בולע עודף אוויר עודף, מה שעלול להוביל להתקפי כאב חדשים.
 5. הילד היה מוגזם. כאשר תינוק אוכל אוכל יותר מכפי שגופו יכול לעכל, אוכל נשאר בבטן, תסיסה מתחילה, גזים והתפרצויות של קוליק מופיעים.

תסמינים של קוליק אצל יילוד ותינוק

בדרך כלל נקבע קוליק על ידי ההורים על פי התסמינים המתבטאים בהתנהגות הילד. הילד מתחיל לצרוח בקול רם, בוכה. תופעה זו מתחילה במפתיע, ומסתיימת. אצל ילדים צעירים, בעיות בטן מתחילות לרוב לאחר האכלה בערב. מצב זה יכול להימשך בממוצע עד שלוש שעות. ילדים גדולים יותר עשויים לקבל נפיחות קלה, בעוד שבדרך כלל יש להם פנים אדומות ממתחים ורגליים צמודות.

תסמינים של קוליק אצל יילוד ותינוק

קוליק הוא כאב, ובכל אדם הוא בא לידי ביטוי בדרכים שונות.ילד אחד יכול לבכות המון, לנופף בידיו, תינוק אחר יתכופף מכאבים, והשלישי - מכאבים עזים, מנסה לנשוך את אגרופו.

בכל מקרה, האבחנה של התרחשות הקוליק צריכה להיעשות על ידי הרופא. אם התינוק פתאום החל לבכות ולא יכול להתנדנד, עליך להתייעץ מייד עם רופא ילדים. רופא הילדים יבדוק את התינוק, ורק כאשר כל הווריאציות האפשריות של מצב זה לא נכללות הוא יכול לאבחן קוליק.

ספקולציות שגויות של הורים

אולי כל אם התמודדה עם בעיה כזו כשהילדה הייתה קטנה וצעקה בקולי קולות בלילה בגלל כאב בבטן. לשם כך היא כמובן השתמשה בשיטות שונות בכדי לחסל כאב או לפחות להפחית אותו כדי שלא יהיה כואב כל כך. השיטות בהן כל האימהות בוחרות הן כמעט זהות. מי מהם נועד לעזור לתינוק להקל על הכאב, אלא להקל עליו - אם הכאב נעלם, לא תהיה שום בעיה.

כשילד קטן סובל מכאבים, אני רוצה לעזור לו בכל דרך, ואז ההורים מתחילים להשתמש בכל השיטות ברציפות, בלי להבין אם הם יעילים או לא. לדוגמא, ישנן מספר השערות לגבי התרחשות קוליק אצל תינוקות וילודים, מהם ברור כי שיטות הטיפול המקובלות בדרך כלל אינן נותנות תוצאה, ובמקרים מסוימים עלולות לפגוע בבריאות הפירורים.

 1. השערה: קיימת דעה כי כאבים כאלה אצל תינוקות ותינוקות עשויים להופיע לאחר ההנקה, אך אם לפני כן האם השתמשה במאכלים מסוימים. כלומר, היא לא עוקבת אחר דיאטות מיוחדות ואוכלת את אותם מזונות המובילים לתגובה כזו, גוף הילד. ואם היא ממלאת דיאטה מיוחדת, אז התינוק לא סובל מכאבי בטן. ואז נשאלת השאלה, איך חומרים כאלה נכנסים לגופו של ילד העובר האכלה מלאכותית? מה שאמא אוכלת אינו משפיע על הופעת קוליק אצל תינוק שזה עתה נולד.
 2. השערה: יש הסבורים כי הקוליק נובע מדיסביוזה. הילד עדיין קטן מאוד וגופו מתחיל רק בתהליך היווצרותו, ולכן אין בבטן שלו שום מיקרו-פלורה מגנה. לאף אחד מהספרים ורישום מחלות הילדות אין dysbacteriosis.
 3. השערה: אצל ילדים מתחת לגיל ארבעה חודשים המעיים אינם יציבים והקוליק מופיע במהלך העיכול. מהסטטיסטיקה עולה כי כמעט 70% מהילודים סובלים ממעי הגס. ואז ל -30% הנותרים יש בטן עם עבודה מבוססת כמבוגר?
 4. השערה: הורים צעירים חושבים שלתינוק שלהם יש קוליק בגלל אי ​​סבילות ללקטוז. לילדים שאוכלים תערובות ללא לקטוז יש גם קוליק. ולפי הסטטיסטיקה, 70% מהילדים מתחת לגיל שלושה חודשים סובלים ממעי הגס, ומחסור לקטוז מולד אצל ילד אחד לכל 130,000 עמיתים.

אם לילד יש קוליק והאם מתחילה להשתמש בתזונה בתזונה שלה, קונים תרופות לדיזביוזה, משתמשים בתרופות ואנזימים לספיגת לקטוז, אז יוזמה זו לא תוביל לשום דבר טוב אלא יכולה רק לפגוע בבריאותו של הילד. שיטות כאלה לא יעזרו להציל את הילד מקוליק. כדי להציל את התינוק מכאבים איומים, עדיף להשתמש בהמלצות של רופאים מנוסים, זה לא תמיד עוזר, אבל זה בהחלט יהיה בטוח לבריאות הילד.

דרכים לא מזיקות למניעת קוליק אצל ילודים ותינוקות

כיום בבית המרקחת ניתן למצוא תרופות רבות ושונות לכאבי בטן בילדים צעירים, כלומר קוליק, אך ישנם מומחים רפואיים הטוענים כי אין אף תרופה אמינה אחת לתופעה זו. כדי להתמודד עם בעיה כזו, רק סבלנות הורית תעזור, שצריכים להצטייד במשך שלושה חודשים שלמים וזמן. הכאבים בבטן הם זמניים, וכאשר הילד יגיע לגיל שלושה חודשים הם יעברו.

דרכים לא מזיקות למניעת קוליק אצל ילודים ותינוקות

רופאי ילדים במקרים כאלה אינם מרשמים מייד תרופות, בתחילה הם מציעים את הפעולות הבאות:

 1. לעסות את בטן התינוק, עיסויים כאלה מבוצעים מדי יום ולא פעם.
 2. חיתול חם. אמהות רבות ציינו כי התחממות הבטן מפחיתה את הכאב. לשם כך, מספיק לגהץ את החיתול ולהניח אותו על בטנו של התינוק.
 3. הילד צריך להיות זקוף יותר. זה נחוץ לא רק אחרי שהוא אוכל, אלא לאורך כל היום. בהתאם, זו המסקנה - כדאי לסחוב את התינוק כמה שיותר.
 4. במידת האפשר יהיה טוב לילד אם ההורים ילבשו אותו בתיק גב מיוחד או במתלה. כל תנועה של התינוק מועילה למעיים שלו.
 5. אם התינוק יונק, אתה יכול לקחת את עזרתו של מומחה להנקה ולקבל את עצתו. יש עמותות ומרכזים מיוחדים.
 6. אם הילד נמצא בהאכלה מלאכותית, עליכם לקנות בקבוק שהתוספת שלו היא צינור. הוא משמש לדימום אוויר. הודות לסט זה, במהלך האכלה, האוויר למעשה לא נכנס לבטן של התינוק.
 7. אתה יכול להשתמש בצינור האוורור. משתמשים בו אם הילד לא פלט והפליץ במשך זמן רב. בעזרתו תוכלו להסיר גזים שכבר נכנסו לרקטום. יותר מכל, האוויר המצטבר במעי גורם לכאב. זה לא תמיד הולך מהר, והאצת תהליך כזה אינה אפשרית אחרת.

כיצד להקל על כאבים אצל יילוד ותינוק עם קוליק

כיצד להקל על כאבים אצל יילוד ותינוק עם קוליק
מרבית רופאי הילדים דבקים בגרסה כי ברפואה המודרנית, אף תרופה לא יכולה לסייע בהצלת ילד מקוליק. למרות כל זאת, ישנן כמה תרופות בהן ניתן להשתמש בכאבים עזים הנגרמים כתוצאה ממעי הגס אצל הרך הנולד והתינוק. אם קשה להיפטר מקוליק או לא קשה לומר, אך ניתן להבטיח בדייקנות כי ייצור הגז יהפוך פחות.

תרופות המכילות סימטיקון בהרכבן עוזרות להפחית את היווצרות הגזים במעי הילד. פעולתו מכוונת להפוך את הבועות לנוזל, לאחר מכן יורד הלחץ על קירות הבטן. אגב, ריאבל נחשבת לתרופה היעילה ביותר - ניתן לתת סירופ לתינוקות עם כאבים עזים, השפעתו נצפית לאחר 10-15 דקות ונמשכת 8 שעות.

הבטוחים ביותר הם תכשירים תרופתיים עם פירות שומר. כספים כאלה אינם מזיקים לגוף הילד ומשפיעים לטובה עליו, תורמים לירידה בהיווצרות הגזים במעי.

לסיכום, יש לומר כי קוליק אצל יילוד הוא תופעה שכיחה ומופיע לעתים קרובות למדי. אף אם חד הורית לא תרצה שהילד שלה יבכה או יחוש כאב, אך תהליך זה כואב, כך שהילד בוכה, בוכה ואפילו צועק על קוליק. כדי להציל את התינוק מקוליק, הרפואה המודרנית טרם המציאה תרופה. וכמעט כל ילד סובל מתופעה כזו. במצב כזה, הורים יכולים רק להיות סבלניים, ולחכות עד שהכאב יעבור, כמובן, לאחר שביצעו מספר טכניקות להפחתת הכאב של תינוקם. שלושה חודשים לאחר הלידה הקוליק יחלוף ולא יטריד עוד את התינוק או את הוריו.

וידאו: כיצד לרפא קוליק אצל יילוד

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון