גופר קטן - תיאור, בית גידול, אורח חיים

חצי האי קרים הוא ייחודי. בשטחה ישנם שלושה אזורי אקלים. כתוצאה מכך הוא עשיר בבעלי חיים שונים. בקרים נמצאו שרידים קדומים של אבות אבותיו של הגופר הקטן. מדענים במשך זמן רב עבדו בחצי האי במהלך בדיקתו, הם תפסו 179 פרטים.

גופר קטן

אוכלוסיית גופר

חלק מהאוכלוסייה הוא ביוגאוזנוזיס, שנוצר במיוחד על ידי ידיים אנושיות, כלומר מדובר במערכת אקולוגית מלאכותית. האוכלוסייה נפגשת בגידולי דגנים. מבין הגופרים שנלכדו, שלושה נמצאו בגידולי חורף.

אתה יכול למצוא גופר קטן בחגורת יער. עם זאת, הוא אינו קשור למרכיביו העתיקים של הביוטופ, מה שאומר שניתן לפגוש את הגופר הקטן רק בנטיעות חד-שכבתיות.

גופר קטן יותר הוא מין חורף. הם מתעוררים באביב, בסביבות פברואר-מרץ. ההתעוררות תלויה בטמפרטורה. כמה סנאים קרקעיים מתרדמים בקיץ.

מינים של גופר קטן

אורך הגוף משתנה בין 19 ל -24 סנטימטרים, משקלו של אדם הוא 460 גרם. הזנב הוא רק 1/5 מהגוף, אורכו פחות מ- 4 סנטימטרים. עם זאת, למרות גודלו, הזנב חשוב מאוד בחייו של מכרסם. על הזנב נמצאים קצות רגישים מיוחדים, המהווים מדריכים לסנאי האדמה במעברים התת קרקעיים שלו.

צבע גופרו של גופר עשוי להיות בצבע אפור אדמה, ועשוי להיות בצבע אפרפר-צהבהב. צורת הגוף מוארכת, הגפיים קצרות. לראשו של גופר יש צורת ביציות. על לחייו של גופר קטן ניתן לראות כתמים קטנים. בדרך כלל בטן גופר בצבע אפרפר. הגוף לרוחב, כמו גם אזור הגפיים, הם בצבע אפור, לעיתים עם גוון צהבהב.

גופרים קטנים מבלים זמן רב מתחת לאדמה, כתוצאה מהם הם בעלי ראייה לקויה. בגלל זה, הם בדרך כלל לא מתרחקים ממאורותיהם.

לסנאים קרקעיים יש בלוטות לאקימליות המסייעות להם לעמוד באבק ולכלוך. זה חשוב מאוד, כיוון שעיני הגופרים מזוהמות כל העת. בגלל זה יש להם אוריקולה קטנה מאוד כמעט ולא נראית.

לגופרים קטנים יש יכולת מדהימה - התראת צליל. בדרך כלל מכרסמים חורקים או שורקים. הצליל תלוי בסולם המפגע.

הכדאיות של הגופר הקטן משתנה בין שנה לשלוש שנים. אם הסביבה ותנאי האקלים חיוביים, אז המכרסם יכול לחיות עד 5 שנים.

בית גידול

התפלגות הגופר הקטן גדולה למדי. בדרך כלל הם מתיישבים בערבות המישוריות ובמדבריות ההר הנמוכים. גבולותיה של התנחלות גופר קטנה במזרח - למדבר בטפק-דלה, במערב - לא רחוק יותר מדנייפר; בצפון - לאגם זייסן, בדרום - חוף הים השחור.

סגנון חיים

אורח חיים קטן של גופר
בהתבסס על תצפיות של מדענים, נחשף כי יש יותר נקבות של סנאי אדמה קטן מאשר זכרים, והמדד המיני הוא 0.8. אם אנו מדברים על צאצאים, אז נולדות יותר נקבות מאשר זכרים.

הרבייה מתרחשת לאחר שינה. בדרך כלל ניתן לפגוש נקבה בהריון באביב (מרץ-מאי), אך זה קורה שהם נפגשים בקיץ (יוני-יולי). לא ניתן לייעד את גודל העוברים לחלוטין, מכיוון שהנקבות נפגשו עם עוברים שאורכן 2-3 מ"מ. זה קרה במקביל לנקבות, בהן העובר כבר באורך גוף של 31-36 מ"מ. גופרס דואגים מאוד לצאצאיהם. הצעירים נראים עיוורים, חירשים וללא שיער, ולכן הם רק צריכים מישהו שיעזור להם.

בשנה אחת יש מחזור גנראטיבי אחד. בדרך כלל הנקבה מביאה 5-8 קוביות. בפעם הראשונה בחייהם הם בקפדנות בבור.באפריל - מאי (תלוי בתנאי מזג האוויר) גבעות הגופר הצעירות מגיחות מהחור. לאחר מכן, לאחר כחודש, מתרחש יישוב מחדש.

גופרים חיים במושבות שיכולות להימתח לאורך מספר קילומטרים. גופרס חי במאורות שעומקם יכול להגיע עד 1.8 מטר ואורך המהלכים שלו יכול להיות יותר מ -4 מטרים.

גופרס מכינים את המאורות שלהם לתקופת החורף. כניסת המכרסמים סגורה עם תקע עפר מיוחד שנחפר רק באביב. תהליך עזיבת המחילה יכול להימשך עד 3-4 ימים. אם החור ישן, יכול להיות לו כמה תשומות.

שימו לב! גופר קטן הוא נשא של החומר הסיבתי של מגיפה, טולמיה וברוזלוזיס. בחצי האי קרים נמצא כי מכרסם סובל מקדחת המורגית עם תסמונת כליות.

תזונה

האכלת גופר
זה לא אומר שגופרים עדינים בתזונה שלהם. ידוע כי אדם אוכל כ 32- סוגי מזון. ראוי לציין כי הגופר הקטן צורך מזון לבעלי חיים, כלומר לטאה קרים, כמו גם חרקים שונים. גופרים קטנים אוכלים דגנים שונים - זו הסיבה שהמכרסם נחשב למזיק. הוא יכול לאכול את כל צמחי המספוא ולהשאיר אחריו רק עשבים שוטים.

התזונה של הגופר הקטן כוללת גם נענע, עשב נוצה, עשב חיטה וצבעונים.

אויבים

בשל העובדה שעוצמת הרבייה של גופר קטן היא גבוהה מאוד, ויש לה פגיעות גבוהה, סוג זה של מכרסמים אינו שייך למינים מוגנים. עם זאת, המאורות של בעלי חיים אלה חשובים מאוד, מכיוון שהם משמשים בעלי חיים רבים המופיעים בספר האדום

מדענים שמו לב שמספר האוכלוסיות פחת לאחרונה, מינים מסוימים נעלמו כליל. זה נבע מהעובדה שבהדרגה האקלים משתנה. תפקיד חשוב מילא את עיבוד האדמה בכימיקלים שהשפיעו לרעה על הכדאיות של הגופר הקטן.

הגופר הקטן נאלץ להתעמת עם אויבים גדולים: נחשים, נשר מדרגות, לוני, בלבן, פולקט ושועל. בדרך כלל מכרסמים נזהרים קודם כל משחף הכסף, אחר כך לשועל ורק אחריו, לירח הביצה. האויבים שנותרו הם נדירים, פשיטות.

וידאו: עובדות מעניינות של גופר

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון