תינוק איטי - למה ומה לעשות?

כל אם אוהבת את ילדה. אבל גם הורים עם סבלנות מלאכית עלולים להתעצבן כאשר הילד לא הספיק להתכונן לבית הספר כל בוקר, עושה שיעורי בית עד הלילה, זז בקושי. מקובל כי איטיות היא פגם שצריך לתקן. אבל האם זה באמת כך?

תינוק איטי

הסיבה היא פלגמטית

איטיות היא הסימן העיקרי למזג פלגמטי. קשה לאנשים מסוג זה לעבור מסוג פעילויות לסוג אחר, וכתוצאה מכך הפעולות שאנשים אחרים נוקטים מספר דקות נמשכות במשך שעה בקרב אנשים פלגמטיים. אם הסיבה האמיתית לאיטיות היא ממש בטמפרמנט, אז ההורים ככל הנראה יכלו להתבונן בגילויים הראשונים כבר בגיל הגן, כאשר הגנן לא יכול היה להתלבש בכוחות עצמו, סבוך בשרוולים שלו.

בבית הספר, הסימפטומים הפלגמטיים מתעצמים. זה מסתיים לרוב בכך שהילד עובר לכל נושא אחד שעבורו יש לו ציונים מצוינים. אך תחומי הדיסציפלינה הנותרים צודקים בבירור: התלמיד פשוט לא הספיק להם. אותו דבר עם חוגים - בזמנם הפנוי אנשים פלגמטיים לעתים רחוקות מתמסרים לכמה פעילויות.

מהם היתרונות
הטמפרמנטים אינם מחולקים לטובים ורעים, ולאנשים פלגמטיים יש מעלות נסתרות. לעיתים קרובות איטיות הולכת יד ביד עם מחשבה, אופי רגוע וגמישות חשיבה. כשהם גדלים, ילדים כאלה לא יקבלו החלטות חפוזות ויסיקו מסקנות שטחיות. האנרגיה שלהם תופנה להתפתחות בתחום המעניין אותם, ותאפשר להם להצליח.

דרכים להאיץ
בשום מקרה אינך יכול להכריח ילד מעושן לעשות מעשה בכוח מהר יותר. חמור מכך, כאשר ההורה מאיים על עונש בגין אי ביצוע פעולות מסוימות במהלך התקופה שצוינה, גם אם אינן דורשות זאת כלל. "בעיטות" כאלה לא יתנו את התוצאה הרצויה, אלא רק יובילו לכך שהילד יתבודד או ממורמר. אך בעתיד הילד יתמודד עם העובדה שהוא יצטרך ללמוד משמעת עצמית ותכנון זמן. וכדי להפוך את התהליך הזה פחות כואב, תוכלו לקבוע לו את הבמה כעת. ישנם תרגילים מיוחדים על מנת לפזר את הפרסה.

  1. טיימר לאחר שצלל לעיסוק כלשהו, ​​הילד יכול לשבת מאחוריו שעות. הוא לא שם לב לאיך שהזמן אוזל, וכוחו מותש. כדי למנוע זאת, קבע טיימר על השעון וקבע עם הילד שהוא ייקח הפסקה כשהשעון מצלצל. קבע את מספר השיחות שלאחריהן יפוג השעה להשלמת הפעולה. השעון לא צריך להיות מול התלמיד ממש מול עיניו. עדיף אם הם ממוקמים איפשהו בצד. הילד לא יוסח על ידיהם, אך הוא יוכל לראות כמה זמן נותר לו. לעובדה שהוא יעמוד במועד האחרון, הקפד לתגמל אותו במשהו. אפילו מתיקות יחידה או עלייה קטנה בכספי הכיס יהיו מוטיבציה עוצמתית להאיץ מקצבים פנימיים.
  2. מירוץ עם בית הספר. בשל העובדה שקשה לאנשים פלגמטיים להתרגל לשנת הלימודים החדשה, בחודש הראשון ללימודים הוא ישהה ​​אחרי תכנית הלימודים. במצב כזה, הפיתרון הטוב ביותר יהיה לקנות ספרי לימוד בקיץ, כך שהילד יוכל להכיר את מה שעומד לפנינו, ולהיערך לכך. היתרון בשיעורים כאלה הוא שבקיץ לתלמיד יש הרבה זמן פנוי. הוא יוכל לקרוא מחדש פסקה אחת כמה פעמים שהוא רוצה. ואז הוא, אולי, ידלק בעניין כנה בלמידה ועם תחילת השיעורים הוא ישמח להפגין את ידיעותיו.כשאדם עוסק במה שהוא עושה טוב זה נותן רצון להמשיך בעסק בלי להשאיר אותו באמצע הדרך.
  3. תחרויות פלגמטית קשה לגרור לשום חלק, מכיוון שהוא לא רגיל לבזבז זמן על דברים כאלה. אבל מה אם המעגל יכלול אלמנט תחרותי? ריצה, שחייה, סקי - כל זה לא רק מפתח רצון לעקוף את היריב, אלא גם מפתח צורה פיזית. ספורט נותן ביטחון עצמי ועוזר ליצור חברים חדשים בקבוצה.

אם לא מזג - אז מה?

תינוק איטי
לא תמיד דמות פלגמטית היא הגורם לאיטיות. במקרים מסוימים, את התפקיד העיקרי ממלא חוסר הריכוז הבנאלי, כאשר הילד מוסח על ידי כל זוטה ומשאיר את הפגישה באמצע. ניתן לשחק עם חפצים סמוכים במקום להכין שיעורי בית. או שב בסמארטפון שלך במהלך דמי הלימוד.

במקרה זה, שיחה עם הילד על עתידו תעזור. עלינו להראות לו את ההשלכות של מחקר טוב וקורע. בשום מקרה אסור להפחיד אותו בביטויים כמו: "אתה תהיה לופר - אתה תגדל להיות חסר בית!" זה רק יגרום לפחד, ופחד תמיד מוביל תוקפנות. מוטב לשאול את ילדך למי הוא רוצה להיות ומה הוא רוצה. אל תיכנסו למחשבות פילוסופיות מרחביות על הנפש - תנו לזה להיות שיחה קלה על רצונות פשוטים כמו בית גדול או משפחה חזקה. הראו שאתם מעריכים את השקפותיו ועזרו לו בדרך לחלום, אך ראשית, על הילד להתאמץ בעצמו.

במקרה אחר, האטיות היא תוצאה של חשש לטעות. הילד כל כך מפחד מאחריות לתוצאה הלא נכונה, עד שהוא מעדיף לא לעשות כלום - הפחד להראות טיפש הוא הרבה יותר חזק מהפחד להיתפס כעצלן. לפעמים זה נגרם כתוצאה מתכונות אופי מולדות ורצון כנה לאידיאל. אך לרוב הפחד הזה נוצר בהשפעת איומים מצד ההורים. עונש על נוזל או כלים שטופים רע לא מרתיע לחלוטין את הרצון לעשות משהו בפעם הבאה. לכן, כדאי להסתכל על ההתנהגות שלך מהצד ולנסות לתקן אותה.

זה הרבה יותר קשה אם הילד עושה דברים בקצב רגיל שאינם קשורים לבית הספר. לדוגמא, לאחר הארוחה, כל הכלים נשטפים בשני שטרות, והבקשה ללכת על מצרכים מתבצעת באופן מיידי. אבל עכשיו הגיע הזמן להתכונן לבית הספר - והילד לא יוצא מהחדר עד שאתה דוחף אותו, ואחרי שיעורים בחוסר רצון גדול מתיישב לשיעורים. אולי הסיבה להתנהגות זו היא ביחס למורים או עמיתים. הראשונים עשויים להרים את קולם בכל מעשה עוולה, האחרון עשוי לגרש מהחברה וללעג לו מחוסר סמכות. האווירה הלא נוחה בקבוצה תמיד מדאיגה.

אגב, לגבי חרדות - מתח מוביל לרוב לירידה בכוננות ובחיבה. אולי הילד סובל מאותם אירועים שידעתם עליהם, אך לא ראה בהם כדאיות. ילדים מגיבים לכל דבר בצורה חדה יותר מאשר מבוגרים. זה לא אומר ששווה להסתובב בילד מסיבה כלשהי, להקיף אותו בהשגחתו הבלתי נלאית.

שיחה מלב אל לב היא המקום בו מתחיל הפיתרון לרוב הבעיות. שאלו את הילד כיצד עוברים ימיו, מה מצב הרוח שלו. אין צורך לסדר חקירה אם הוא מסרב ליצור קשר. פשוט יידע אותו שהוא תמיד יכול לסמוך על התמיכה שלך ולשתף את רגשותיו.

וידאו: תינוק שזוז לאט - מה לעשות?

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון