האם ניתן להניק צימוקים?

מרבית האימהות הצעירות תוהות לעתים קרובות - האם ניתן לאכול צימוקים בזמן ההנקה, וכמה נדרש לגוף התינוק? במאמר זה, הורים לומדים רבות במחיר המידע על התכונות המועילות והמזיקות של צימוקים במהלך ההנקה.

צימוקים מניקים

המלצות לשימוש בצימוקים לאמהות מיניקות

העובדה היא שבשביל להגיע כמות מספקת של חלב, גופה של אם מיניקה זקוק להרבה פחמימות בריאות. זו הסיבה שרוב הנשים במהלך ההנקה נמשכות כל כך למזונות מסוכרים ועתירי קלוריות. בין המוצרים האהובים על אימהות צעירות: ממתקים, סוכר, עוגות ומאפים טעימים שונים. אין זה מקרה, מכיוון שידוע כי ממתקים מסווגים כפחמימות מהירות. לסוג זה של פחמימות יש את המאפיין להתפרק די מהר בבטן האנושית. הם גם מעלים את רמת הגלוקוזה בדם של נשים. זה עוזר להגביר את מצב הרוח הרגשי, ואת ייצור האנרגיה בגופה של אם מניקה.

עם זאת, פחמימות מהירות, למרבה הצער, לא יכולות להיחשב כמוצרים מועילים, ויש להגביל את השימוש בהם. רוב התזונאים טוענים כי אכילת שוקולד ומתוקים בזמן הנקה יכולה להשפיע על בריאות התינוק. כך, למשל, פירות קקאו יכולים להפוך לאלרגנים מסוכנים עבור ילד. במקרה זה, הרופאים ממליצים להחליף את הממתקים הרגילים בפירות יבשים בריאים. ניתן להבחין בין הצמחים המועילים ביותר, המועשרים בוויטמינים מפירות יבשים.

ידוע שענבים מיובשים מכילים סוכר טבעי. ואכילת צימוקים תומכת בפעילות מערכת העצבים, הנחוצה מאוד לנשים לאחר לידת התינוק.

איך הגוף של הילד מגיב לצימוקים

למרות העובדה שענבים מיובשים אינם מוצר אלרגני ביותר, חשוב לזכור שגופו של תינוק שנולד נולד יכול להגיב לכל מרכיב לא מוכר בדרכים שונות. מסיבה זו, אם מיניקה צריכה לבחור מוצרים בתזונה היומית שלה בזהירות רבה יותר ולהכין תפריט בריא יותר.

לפעמים, פירות ענבים יבשים יכולים לגרום לקוליק אצל תינוק לא בוגר. התינוק מפתח היווצרות גזים בשפע, והוא חש כאב בבטנו. כדי לא לגרום לתינוק כאבים, עדיף שהאם המניקה תביא צימוקים מהתפריט בזוג הראשון.

הוסף לתפריט היומי שלך הענבים המיובשים של אם צעירה צריכים להיות חודשיים לאחר מכן. במקביל, יש צורך להכניס מרכיב חדש בשלבים. ראשית, עליך להכין מרתח בריא של פירות יבשים בתוספת ענבים יבשים. אם לתינוק אין השלכות שליליות, אז ניתן להשתמש בצימוקים כמרכיב שימושי לדייסה מאורז או שיבולת שועל. ואז מומלצת לאם מיניקה לאכול ענבים גולמיים של ענבים יבשים.

מה שימושי צימוקים להנקה

תזונאים מציעים כי אמהות מניקות יכללו מרתח של ענבים יבשים בתזונה היומית שלהן. זה יעזור לא רק למלא את גוף הנשים בוויטמינים מועילים, אלא גם להגביר את ההנקה.

מה שימושי צימוקים להנקה

הודות לתצפיות של מומחים, ניתן היה לגלות שאמהות צעירות שאכלו צימוקים במהלך ההנקה הרגישו הרבה יותר טוב.העניין הוא היכולת של צימוקים להשפיע לטובה על תפקוד תאי מערכת העצבים ולהשפיע על חסינותן של נשים. צימוקים מכילים גם הרבה גלוקוז בריא. היא תומכת בתפקוד נכון של גוף האם במהלך ההנקה.

צימוקים בתפריט של אם מניקה:

 1. זה משפיע לטובה על תפקוד הלב וכלי הדם בגוף של אם צעירה.
 2. מסייע במניעת התפתחות מחלות ומפחית את כמות ההמוגלובין בגופה של אישה.
 3. מקדם תפקוד כבד וכבד חיובי אצל אם מניקה.
 4. זהו מרכיב הכרחי לכאבים בבטן ובמעיים.
 5. שומר על החניכיים וכלי הדם במצב בריא.
 6. יש לו תכונות שימושיות ליתר לחץ דם.
 7. אכילת צימוקים עוזרת להפחית את הנפיחות.

הרכב

ויטמינים שימושיים בצימוקים:

 • צימוקים עשירים באשלגן ומגנזיום;
 • הפירות היבשים מכילים מנגן;
 • צימוקים מכילים ברזל;
 • פירות יבשים עשירים בחלבונים;
 • מכיל חומרים נוגדי חמצון;
 • אחד המרכיבים של הצימוקים הוא תיאמין;
 • הרכב צימוקים מתרכז באפר, חומרים חנקניים;
 • צימוקים עשירים בוויטמינים מקבוצות B1, B2, B5.

מרתח של צימוקים במאבק נגד ביטוי סימפטומים של אצטון

כאשר כל מאגרי הגלוקוזה השימושיים בצורת גליקוגן, שנמצאים בכבד ובשרירים, מותשים בגופה של האם המניקה, אז מופיע הארומה הקאוסטית של אצטון. עם היווצרותה של מחלה כזו, גוף בריא צריך לפרק רקמת שומן לגלוקוז ואצטון, מה שיגדיל את ריכוז הסוכר בדם ויפטר מהריח החריף.

לרוב, הביטוי של אצטון נצפה אצל ילדים בגיל שנה עד גיל 4-7. עם זאת, נשים מניקות יכולות להיות בסיכון גם אם אינן מחדשות את התזונה היומית שלהן בפחמימות בריאות. קבוצה זו כוללת בעיקר פחמימות איטיות שנמצאות בדייסה, לחם מלא וכמה ירקות. פחמימות שימושיות כוללות גם פחמימות מהירות. הם יתאפקו בפירות טריים או מיובשים, וביניהם ניתן להבחין בין צימוקים.

כאשר הביטויים הראשונים של אצטון מתרחשים בגוף של אישה, עליך להכין מרתח מתוק של צימוקים. בזכות הסוכר הטבעי הכלול בענבים יבשים, אתה יכול לשחזר את הגוף במהירות בתקופות של לחץ כבד לאחר לידתו ותהפוכות רגשיות.

הגבלות על השימוש בצימוקים בעת ההנקה

ידוע כי יותר סוכר מרוכז בפירות ענבים יבשים מאשר בפירות יער טריים. לכן מומחים לא ממליצים לאכול צימוקים עם ביטוי של מחלות, כגון:

הגבלות על השימוש בצימוקים בעת ההנקה

 • השמנה בגוף;
 • סוכרת;
 • כיב בקיבה;
 • אי ספיקת לב.

עם זאת, אם לאם מניקה אין בעיות בריאותיות, מומלץ לצרוך לא יותר מ 60 גרם גרגרי ענבים מיובשים ביום.

היכן לקנות צימוקים לא מעובדים?

חשוב לזכור שפירות יבשים על מדפי החנויות מעובדים לרוב בעזרת כימיקלים שונים. הדרך היחידה להגן על גופה של האם המניקה ועל בריאות התינוק היא לרכוש מייבש משלו לפירות יבשים ולייבש את הענבים בבית.

שימושי גם לבריאות הוא צימוקים "סויה" המעובדים באמצעות ייבוש צל. לענב זה יש מראה לא מוצג במיוחד, לעיתים קרובות אין לו ברק, הוא הופך לכחול כהה עם גוון מט טבעי. ברי זה נאסף ומייבש בצורה טבעית, ולכן הוא מועיל ביותר לאמהות מניקות. בדרך כלל, מגוון של צימוקים כאלה ניתן למצוא על מדפי שווקים גדולים או באינטרנט באתרים לצמחונים או אוכלים גולמיים.

איך לבשל צימוקים בזמן ההנקה?

בזמן ההנקה, אמהות צעירות צריכות להוסיף את האוכל היומי שלהן בצימוקים טריים. עם זאת, יש לעשות זאת בהדרגה, כך שגוף התינוק יתרגל למוצר חדש. במקביל, תזונאים ממליצים למזוג צימוקים במים רותחים לאיד או לאיד.

כמו כן, לא מומלץ לצימוקים לאכול יחד עם סוגים אחרים של פירות וירקות, כמו גם לשלב עם חלב, מים מינרליים או להוסיף ל- kvass. צימוקים הולכים טוב עם דגנים בריאים שונים, תבשילים, גבינת קוטג 'ומוצרי קמח.

תפוחים צימוקים אפויים

בזמן ההנקה, מועיל לאמהות צעירות לאכול תפוחי רוח אפויים. אם תעשירו את המעדן המתוק הזה בצימוקים, הוא יהפוך לוויטמינים ומינרלים מועילים עוד יותר. המתכון לבישול הוא די פשוט. מספיק לקלף את התפוחים מהקליפה, חופשי מהליבה, למלא את הצימוקים המיובשים עם כפית גרגרי יער יבשים ולשלוח את הפינוק לתנור או למיקרוגל לאפייה.

וידאו: מה מועיל צימוקים

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון