האם אוכל לרחוץ ילד לאחר חיסון?

ההורים אחראים לבריאות ילדיהם, וזו הסיבה שהם עוקבים בבירור בלוח השנה של החיסון ואינם מפרים את ההמלצות שניתנו על ידי הרופא. השאלה האם מותר לארגן נהלי מים לתינוק שחלה לאחרונה חיסון היא רלוונטית ביותר. כולם יודעים שאי אפשר להרטיב את המעטפת, אבל מה עם המצב עם סוגים אחרים של חיסונים? בואו ננסה להבין זאת יחד כדי לענות על כל השאלות שלכם.

האם ניתן לרחוץ ילד לאחר חיסון

מה המטרה של חיסון ילדים

ילדים מחוסנים לחיזוק מערכת החיסון, גוף הילד חייב להיות מסוגל לעמוד בנגיפים והתקפות חיצוניות אחרות. מכיוון שכשאתה מתקשר עם אנשים אחרים או שוהה במקומות ציבוריים אתה תמיד יכול להידבק, התינוק זקוק להגנה. יחד עם החיסון, למחזור הדם מסופק מספר קטן של חיידקים בעלי פעילות חלשה. כך, המערכת החיסונית מופעלת, הגוף לומד להגן על עצמו. כל זה מונע היווצרות תהליכים דלקתיים ומחלות בסביבות שונות.

הסיבות לשחייה לאחר חיסון אסורות

 1. אם אתה ממלא אחר כל העצות של רופאים מנוסים, שחייה קיצונית מתבצעת יום לפני מועד החיסון המשוער. אז אתה צריך לחכות כשלושה ימים עד שהגוף יתעצם. רק לאחר המרווח המוקצב נוכל לסדר את השחייה המיוחלת. מהלך כזה ימנע זיהום, כמו גם הצטננות בגלל חסינות נמוכה.
 2. חשוב להבין שבכל מקרה הכל אינדיבידואלי. צריך קודם כל לבנות על מצב בריאותו של הילד. אם לאחר החיסון הוא הבחין בהתמוטטות שאינה חולפת גם לאחר מספר ימים, שחייה אסורה. הדבר נכון גם לגבי חום, המהווה התווית נגד לביצוע נהלי מים. הגבלות מוסרות אם התינוק מלא בחוזק וחיוניות, 3 ימים לאחר הכנסת החיסון.
 3. לפי כמה "מוחות", שחייה לאחר חיסון אינה אפשרית, מכיוון שמערכת החיסון נחלשת, יש סיכוי לזיהום מהמים. הם מאמינים שמי ברז הם חממה של חיידקים שאתה צריך להתרחק מהם. למעשה, מים אינם מהווים סכנה מיוחדת. הרבה יותר גרוע שהתינוק יכול להתקרר או להתקרר אחרי אמבטיה. אם אין לך זמן לחכות שלושה ימים, לרחוץ את ילדך תוך יומיים, אם הילד מרגיש טוב.
 4. מיד לאחר החיסון יש לגוף מעט נוגדנים שיכולים לעמוד בפני חיידקים. כל השפעה שלילית, אפילו טיוטה, תביא לכך שהתינוק חולה. ביום הראשון אתה צריך להיות זהיר במיוחד, מכיוון שילדים רבים במרווח זה סובלים מחום, שיעול, כאב גרון.
 5. גם אם לילדים אין את הסימפטומים הנ"ל, רחצה והתיזה במים עלולה לגרום להם. מתרחש הפרש טמפרטורה שאינו מבשר טוב.
 6. בנוסף, לא רק שטיפת התינוק אינה מומלצת, עליכם גם להגביל את נוכחותו ברחוב ובאוויר הצח בפרט (למשל על הלוגיה). ישנם מספר גדול של וירוסים המועברים על ידי טיפות מוטסות.
 7. באופן טבעי, כל נהלי מים הם תחת האיסור המחמיר ביותר אם יש סימפטום של SARS, שפעת. אנו מדברים על הידרדרות כללית ברווחתם, נזלת, עייפות ואדישות, שיעול, חום.
 8. ישנם מקרים תכופים כאשר הילד לאחר חיסונים חלה. בנסיבות כאלה עליכם לאתר סימפטומים מדאיגים בהקדם האפשרי, לפנות לרופא ילדים ולהתחיל בטיפול.לתקופה זו התקשורת עם ילדים אחרים מוגבלת, נהלי המים מופחתים (רק ידיים ורגליים נשטפות), הם לא יוצאים החוצה.

תכונות של רחצה לאחר חיסון

תכונות של רחצה של ילד לאחר חיסון

 1. השאלה פופולארית ומעניינת למדי, הרבה מחקר נערך בנושא זה. כתוצאה מכך, נחשף כי מקום החיסון לאחר מגע עם מים אינו מהווה איום על התינוק.
 2. יש צורך בהליכי היגיינה קבועים. אל תדאגו שוב, זוטות כאלה לא ישפיעו לרעה על בריאות הילד. לכן, אין צורך בכלל להגביל את הילד בנקיטת נהלי מים (אם כבר חלפו 2-3 ימים).
 3. מומחים ממליצים למדוד באופן קבוע את טמפרטורת הגוף ולעקוב אחר רווחת הילד. אם לא מתרחשים שינויים והתינוק מרגיש נהדר, אין סיבה לדאוג.
 4. אם אתה מבחין בהידרדרות ברווחתו או בחום, יש לתת לתינוק תרופות כיווניות. יש להמליץ ​​עליהם על ידי רופא ילדים. כדורים כאלה ניתנים לעיתים כמטרות מניעה אפילו בהיעדר חום. זה דורש ייעוץ מומחה.
 5. כדאי לדעת שאסור לתת אספירין לילדים. הרכב התרופה מכיל חומצה אצטילסליצילית. חומר כזה אינו רק אנטי-דלקתי, אלא גם מפחית את צמיגות הדם. תופעה כזו מזיקה מאוד לגופו השברירי של הילד.
 6. כולם מבית הספר יודעים שאסור להרטיב את המעטפת. אך אין פירוש הדבר כי שטיפת ידיים אסורה. נסה למנוע כניסה של לחות לאתר ההזרקה. זה תקף גם לחלקיקי זיעה. לכן, כדאי לוודא שהתינוק לא מזיע הרבה. אם המנטו נרטב, הוא יגדל מאוד.
 7. קחו בחשבון שאם ניתן חיסון נגד BCG, אז עלול להיווצר פצעון מוצה באתר ההזרקה. אל תפחדו, תגובת הגוף במקרה זה היא די רגילה. רחצה של התינוק לאחר חיסון כזה מותרת אף היא.
 8. אם בוצעה זריקה נגד DTP, לעתים קרובות מופיעה נפיחות קלה באתר זה. ניתן להבחין באודם בעור או בנפיחות. אל תפחדו מראש, תגובת הגוף נחשבת לנורמלית למדי. כדי לנפיחות נעלמה במהירות, פשוט מרחיקים קומפרסים חמים של מים ותחבושת.

המלצות מעשיות

אם ילדכם לא אוהב לשחות או לא רוצה מסיבה כלשהי, אין צורך להכריח אותו. אם אתה עדיין מחליט שהתינוק זקוק להליכי מים, כדאי לקחת בחשבון כמה גורמים.

 1. אם לילדכם יש הרגל להשתכשך במים באופן קבוע לפני השינה, אל תגבילו. אחרת התינוק יכול להתחיל להיות עצבני מאוד. במידת הצורך, אתה יכול רק להגביל את משך הזמן במים.
 2. אם אתה בעצמך בספק אם ניתן לבצע נהלי מים מדי יום, עליך להגביל את עצמך למקלחת פשוטה. הקדש מספר דקות לביצוע ההליך. מים צריכים להיות חמים מספיק.
 3. חל איסור מוחלט להתקלח בקונטרסט. הימנע משינויים פתאומיים בטמפרטורה. כדאי לקחת בחשבון גם את הטמפרטורה בחדר. אם טרם נתת חימום בחורף, אל תרחץ את ילדך במים חמים. זה צריך להיות בינוני.

מותר לילד להתרחץ לאחר החיסון. מומלץ רק לחכות את שלושת הימים הראשונים. במקרה זה, לא תהיינה שום השלכות. בהתאם לחיסון, אתה יכול לשאול את הרופא שלך מתי אתה יכול לנקוט בהליכי מים. עקוב אחר המלצות מעשיות ופקח על מצבו של התינוק.

וידאו: איך לרחוץ תינוק?

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון