האם אוכל לשתות יין בזמן הנקה?

אימהות היא תקופה נפלאה, אך יחד עם זאת, האם הטבועה לאחרונה טומנת בחובה הרבה דאגות. אתה צריך לעקוב בקפידה על התזונה שלך, לאכול רק אוכל מותר, פחות עצבני - כדי שלא אבד חלב. ההערכה היא כי גורמים תרופתיים, כמו גם משקאות אלכוהוליים, אסורים. האם זה כך? שקול את נושא האלכוהול באופן ספציפי וגלה האם אמא יכולה לשתות יין אדום ולבן במהלך ההנקה.

יין להנקה

תכולת אלכוהול בחלב אם אם נבלעת

זה לא סוד שכל החומרים - אלכוהול, אוכל, כדורים - כל זה, נכנסים לגוף האם, יכולים להיות מועברים לתינוק דרך חלב אם. מסיבה זו נשים עם תינוקות צריכות לדבוק בתזונה מיוחדת.

באשר ליין, משקה זה נספג בדם במהירות, אך מופרש לאורך זמן. באופן טבעי, אינך יכול לשתות אלכוהול בזמן ההנקה! עבור יילוד, אפילו המינון המינימלי של אלכוהול יכול להיות קטלני, או להביא לתוצאות בלתי הפיכות, לכן לאחר שתיית יין אסור לתינוק לתת שדיים.

ניתן לאתר יין יבש בדם 30 דקות לאחר שהאישה שותה אותו. אבל יינות נוצצים נכנסים במהירות לזרם הדם - 10 דקות זה מספיק. בערך 10% מכל מה שנכנס לזרם הדם עובר לחלב אם.

זמן חיסול האלכוהול תלוי במינון, כמו גם במשקל האישה. רק תארו לעצמכם - על מנת שאלכוהול ייצא לחלוטין מהגוף (במקביל, שתיתם כוס אחת של יין יבש) זה ייקח כ -3 שעות! ואם את אישה קטנה ושברירית - על אחת כמה וכמה.

חשוב לזכור שמשקאות אלכוהוליים רעילים מאוד, ואם הגוף הבוגר מסוגל להתמודד עם הרעלים הללו, הרי שגוף הילוד אינו כזה. לכן, אם אתה יודע בוודאות שבעתיד הקרוב תצטרך לשתות כוס יין (או שפשוט החלטת להירגע ולאפשר לעצמך קצת אלכוהול) - אתה צריך לחשוב על כל האסטרטגיה של התנהגותך מראש.

איך להכין?

לכן, אם אתה יודע בדיוק מה תשתה - במקרה זה, עליך בהחלט להאכיל את התינוק מראש. כמו כן, הכינו בקבוק מהתערובת או חלב מבוטא - לאחר שתיית 6 שעות לפחות לא תוכלו להניק, במהלך תקופה זו הילד עלול להת רעב.

אז, מאמא תידרש:

 1. מסננים את החלב לפני שתיית אלכוהול. החלב הזה הוא שיהפוך למזון לתינוקך עד שהאתנול יוסר מהגוף.
 2. אם אין הזדמנות לבטא, תצטרך לקנות תערובת מיוחדת בבית מרקחת. קל להרים אותו - אתה צריך לומר לרוקח את גיל הילד, ושם היא תרים את האפשרות שאתה צריך. זכרו כי יש לדלל את התערובת מייד לפני האכלת התינוק.
 3. הקפידו לאכול היטב לפני החג ובמהלכו. אל תשתו אלכוהול על בטן ריקה! זכרו גם כי בכל מקרה יש צורך לאכול רק מזון מותר - כך שלאחר מכן הילד אינו מגלה אלרגיות.
 4. אם שתיתם כ -400 מ”ל יין, תוכלו להניק תינוק לא לפני 6 שעות. זה פרק זמן זה שיידרש כדי שכל החומרים המזיקים יוסרו מהגוף.
 5. שתו רק יין טוב - עכשיו רק מספר עצום של יינות אבקה, המזיקים ביותר לגוף.האפשרות הטובה ביותר היא לשתות יין תוצרת בית, צעיר וחלש.
 6. למרות העובדה שלא תניקו את תינוקכם, עליכם לזכור את חשיבות השאיבה. אחרת, דלקת השד מסופקת. בשום מקרה אין לתת חלב לילד!

מאילו סיבות אסור אלכוהול במהלך ההנקה?

אז נשקול את הסיבות העיקריות לכך שאמהות מניקות לא צריכות לשתות משקאות אלכוהוליים:

מאילו סיבות אסור אלכוהול במהלך ההנקה?

 1. לאלכוהול יכולת להשפיע על הרכב החלב, וטעמו משתנה לרעה - לכן ילד עשוי לסרב להניק.
 2. משקאות המכילים אלכוהול רעילים, הם יכולים לעורר הופעה של תגובות אלרגיות, כמו גם קוליק - כל זה לא רצוי ביותר עבור תינוקות.
 3. רעלים יכולים גם להשפיע על מערכת העצבים המרכזית, כתוצאה מכך - עצבנות, שינה לקויה, מצבי רוח.
 4. אצל ילדים, מערכת העיכול מפותחת בצורה גרועה מאוד, והאלכוהול שנכנס לגוף יחד עם חלב יפגע בו - זה כרוך בבחילה, חוסר תיאבון, והילד עשוי להתחיל לסבול מכאבי בטן.
 5. מאט תגובות.
 6. בגלל האלכוהול של התינוק, טכיקרדיה יכולה להתחיל, וזה מאוד לא רצוי.
 7. כמו כן, כתוצאה משתיית חלב שהורעל ברעלנים, ילד עלול לפתח חולשה - זה נובע מירידה בלחץ הדם.

על אמא לזכור ששתיית אלכוהול, אפילו בכמויות קטנות, יכולה לעורר ירידה בייצור החלב. זה נגרם על ידי שינוי ברמות ההורמונליות.

מעניין! חוקרים גילו כי שתיית בירה משפיעה על ההורמונים של האישה. לכן, לא רק אמהות, אלא גם נשים, באופן עקרוני, צריכות לחשוב מאה פעמים לפני שתיית כוס משקה מוקצף זה.

עובדות חשובות שאם מיניקה צריכה לדעת עליה

 1. גוף הילד תופס כל משקה המכיל אלכוהול בצורה שלילית ביותר. הסיבה לכך היא כי טרם נוצרו דרכי העיכול והכבד בפרט, מה שאומר כי אתנול לא יופרש במלואו.
 2. כל היינות המועשרים בפחמן דו חמצני נכנסים לזרם הדם כרבע שעה לאחר שאישה שותה אלכוהול. עליכם לדעת שריכוז האתנול בחלב יהיה שווה לתוכנו הכמותי בדם.
 3. כוס יין אחת מופרשת מהגוף במשך כשלוש שעות. עבור אנשים רזים התהליך איטי יותר, עבור אנשים שמנים הוא מהיר יותר.

אם אינך רוצה לפגוע בתינוקך - בשום מקרה אל תניקי אם שתית אלכוהול. בעיית האלכוהוליזם הנשי חריפה כמו אצל ילדים, לכן כדאי לדאוג מראש בנוגע לשלומכם, כמו גם לבריאות ילדכם.

איזה יין לבחור?

אם החלטתם בבירור לעקוב אחר כל ההמלצות לעיל, תוכלו להרשות לעצמכם ערב עם כוס יין. מיד עולה שאלה נוספת - איזה משקה לבחור כדי לא לפגוע בגוף?

מומחים טוענים כי יין אדום בריא יותר מאשר לבן. הוא מכיל נוגדי חמצון, אלמנטים מועילים. גורם זה נובע מהעובדה שבמהלך ההכנה של יין אדום משמשים זרעי ענבים וקליפות - הם מכילים מספר גדול של ויטמינים, מינרלים, שמנים אתרים, אשר משפיעים לטובה על הגוף.

אם אתה שותה יין אדום בכמויות סבירות, יש לו השפעה חיובית על הגוף:

 • מבטל תהליכים דלקתיים בחלל הפה;
 • השפעה חיובית על מערכת הלב וכלי הדם;
 • למנוע הופעת ניאופלזמות;
 • מקדם הדם של כלי הדם.

עם זאת, לא משנה כמה שימושי יין אדום, לא מומלץ לאמהות מיניקות לשתות אלכוהול. עדיף להחליף את היין במיץ רימונים - היתרונות של משקה כזה יהיו פעמים רבות יותר.

סרטון: אלכוהול בזמן ההנקה

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון