האם אפשר להניק בירה?

במהלך ההיריון, אישה צריכה להגביל את עצמה בדרכים רבות למען בריאותו של ילדה שטרם נולד. ראשית כל, אמצעים אלה מתייחסים לתזונה בה לא צריך להיות כלל משקאות אלכוהוליים. אך עם לידתו של התינוק המצב משתנה, איסורים רבים מוסרים, והאישה חוזרת בהדרגה לקצב החיים הרגיל. לכן היא לפעמים רוצה שמחות חיים פשוטות, למשל, לטעום את הטעם של בירה טרייה.

מניקה בירה

ישנן אגדות שונות לגבי תכונותיו של המשקה המשכר הזה: יש מומחים הטוענים כי הבירה מכילה הרבה חומרים שימושיים, אחרים טוענים כי המשקה מעורר הנקה. בואו ננסה להבין עד כמה תוכלו לסמוך על דעות כאלה, כלומר המשקה הענבר בטוח לבריאות התינוק.

השפעת האלכוהול על גוף התינוק

כדי להבין את הנושא המורכב הזה עליכם לקבל מושג לגבי התכונות של התהליכים המתרחשים בגופו של אדם קטן. הילד בחודשים הראשונים לחייו, יחד עם חלב אם, מקבל את כל הדרוש לצמיחה והתפתחות מלאה. הודות לחלב אנושי, מיקרואורגניזמים נכנסים למעי התינוק ומבטיחים עיכול תקין. לכן כל שינוי בתזונה האימהית נתפס על ידי מעיים של הרך הנולד כסטרס.

משפיע במיוחד לרעה על המיקרופלורה הטבעית של מערכת העיכול של אלכוהול הילד. אפילו בכמויות קטנות זה פוגע בסביבת המגורים הזו. ובשל העובדה שגוף התינוק אינו מסוגל לייצר באופן עצמאי אנזימים מיוחדים המפרקים אלכוהול, ההשפעה על בריאותו שלילית. למרות שתכולת האלכוהול של הבירה נמוכה, המשקה יכול לגרום לפגיעה קשה בבריאות הפירורים בשימוש קבוע על ידי האם.

שימו לב! בקרב המומחים, אין הסכמה לגבי המינונים המינימליים: חלקם נוגעים באופן קטגורי נגד כל סוג של משקאות אלכוהוליים במהלך האכלה טבעית, בעוד שאחרים מאפשרים לשתות כוס בירה במקרים חריגים.

הנקה ואלכוהול

ניתן לשפוט את תאימותן של הנקה ומשקאות אלכוהוליים על ידי בחינת מנגנון פעולתם בגופה של אישה מיניקה. כמו כל מוצר מזון אחר, בירה נכנסת תחילה לקיבה, ואז למעיים, שם היא נספגת. אלכוהול נכנס לזרם הדם לאחר כחצי שעה. אם השתייה נלקחה עם אוכל, המרווח הזה גדל ל 90 דקות. עד מהרה, יחד עם זרם דם, אלכוהול מתפשט בכל גופה של האם ועובר לחלב אם. משך תהליך הסרת מוצרי האתנול תלוי בחוזק המשקה עצמו, כמו גם בפרמטרים האישיים של האישה, כלומר גובהה ומשקל גופה.

שימו לב! אם אתה שותה משקה חזק על בטן ריקה, הרי שאחרי האלקטרונית נמצאים עקבות של אלכוהול לאחר 30 דקות.

בירה לא אלכוהולית

השערה נוספת מתחום המיתולוגיה היא שמכיוון שבירה אמיתית יכולה לפגוע בתינוק, ניתן בהחלט להחליף אותו במשקה לא אלכוהולי. תומכי רעיון זה מאמינים שמוצר כזה אינו מכיל אלכוהול כלל, ולכן אם מיניקה יכולה לשתות משקה כזה ללא חשש. מסתבר שזו גם אמירה כוזבת. אפילו בבירות כאלה, תוכן האלכוהול נע בין 0.1 ל -2%.למרות שמספרים אלה מצביעים על נוכחות מינימלית של רכיב המכיל אלכוהול, כמות כה קטנה מספיקה כדי לפגוע בבריאות התינוק.

בירה לא אלכוהולית בזמן ההנקה

תשוקה לאמא עם שתייה חזקה עלולה לגרום לפירורים:

 • חרדה או להיפך, עייפות ועייפות;
 • שינה גרועה;
 • הפרעת עיכול;
 • שרפרף נסער;
 • התקפים אפילפטיים במקרים חמורים.

היו מקרים שרצונה של האם להירגע הוביל למותו של התינוק. אחרי הכל, אתה צריך לקחת בחשבון שבייצור של כל סוג של בירה, כולל לא אלכוהולי, משתמשים בכל מיני תוספים בצורה של חומרים משמרים. לכן, עליכם לקחת בחשבון את הרגע הזה תמיד.

אם בכל זאת האם החליטה להשתמש בכוס משקה הופ, יש לתת עדיפות למוצרים באיכות טובה, ללא חומרים משמרים וצבעים, מה שעלול לעורר התפתחות של השפעה אלרגית אצל הילד.

הערכת סיכונים

במעגלים נפוצים, מאמינים כי בירה מעוררת הנקה. ברגע שאישה שותה כוס שלמה של משקה הופ היא חשה זרימת חלב, והתינוק מתחיל לינוק בצורה פעילה יותר, ואז ישן שינה צלולה. למעשה, אלכוהול אתילי מפחית משמעותית את ריכוז האוקסיטוצין, ההורמון האחראי לייצור חלב אם. כאשר אישה שותה רק כוס אחת של בירה, לאחר פרק זמן קצר, נחסם חלב לחדור לבלוטות החלב. כתוצאה מכך, התינוק מתקשה לינוק. התינוק, שמנסה לספק את רעבונו, מתחיל לינוק את חזהו בצורה פעילה יותר והוא עייף מאוד. תינוק נרדם רק בגלל השפעת האלכוהול.

ביחס לעובדה שאישה חווה זרימת חלב לבלוטות החלב, מומחים מסבירים תופעה זו על ידי היפנוזה עצמית רגילה. רק עודף נוזלים שנכנסים לגוף מצטבר ברקמות, וגורם לאפקט זה. בהתחשב בכל העובדות שלעיל, על אמהות מיניקות להתייחס לצריכת אלכוהול ברצינות רבה.

רופאים ממליצים למזער הזדמנויות כאלה במהלך ההנקה. עדיין אין מסקנה מדעית בנוגע למינון המשקאות האלכוהוליים שבטוח לבריאות הילד. סוגיה זו לא נחקרה דיה. תמיד יש לקחת בחשבון את המאפיינים האישיים של גוף האם והתינוק. דבר אחד בטוח בוודאות: כדי לבטל לחלוטין את כל הסיכונים, עדיף לנטוש לחלוטין את כל המשקאות המכילים אלכוהול בזמן ההנקה.

טוב לדעת! בשלושת החודשים הראשונים לחייו, גופו של התינוק חסר הגנה במיוחד, הוא עדיין לא מסוגל לסנן שמני פוסל, כמו גם זיהומים אחרים. לכן אלכוהול מסוכן ביותר לילדים בקטגוריית גיל זו.

על היתרונות והסכנות שבבירה

היו כבר ויכוחים רבים שיכולים להפיל את המיתוסים הקיימים לגבי בירה. בואו להתעכב על דבר אחד נוסף - ויטמינים. אכן, במשקה טרי שלא עבר את שלב הסינון יש המון חומצות אמינו. יש מספר גדול של ויטמינים מקבוצת B, ישנם אלמנטים שימושיים אחרים. אבל כל התועלת הזו מצטמצמת ל"לא "רק על ידי תוכן אחד של שמני פוסל ואתנול. באשר למוצרי חנויות, אין הגיון לדבר על התכונות השימושיות שלה, מכיוון שבמקום יש רק חומרים משמרים.

היתרונות והנזקים של הבירה בזמן ההנקה

ועכשיו על התכונות המזיקות, שהן הרבה יותר. כניסה לגוף התינוק יחד עם חלב אם, בירה עלולה לגרום להפרעות הבאות אצל ילד:

 • הפרעה בקצב הלב;
 • מצוקה נשימתית;
 • לגרום לקוליק מעיים;
 • להוביל לירידה במשקל;
 • דיכוי מערכת העצבים;
 • פיגור בהתפתחות נפשית ופיזית.

לכן כל אם, ראשית כל, צריכה להעריך את ההשלכות האפשריות של שתיית משקה ענבר, ואז להחליט אם לשלב הנקה ובירה.

איך אוכל להחליף בירה

החומרים המועילים שנמצאים בבירה קיימים במוצרים רבים אחרים.אז, ויטמיני B נמצאים בשפע בירקות טריים, לחם מלא, הם בכבד ובאגוזים. וויטמין D, שבלעדיו אין אפשרות לגדול עצמות ומראה של שיניים בריאות אצל תינוק, נמצא בכמויות גדולות בדגנים כהים, פירות ים, דגים ועשבי תיבול. לכן, בירה לא יכולה להיחשב כמשקה יוצא דופן. ניתן למצוא בקלות את כל המרכיבים השימושיים בהרכבו במוצרים אחרים.

כללי בירה

במקרה שאתה לא יכול, אבל ממש רוצה, אם מיניקה צריכה להיות מונחת על ידי הכללים הבאים:

 1. לפני שתיית בירה יש לשתול חלב אם כך שיספיק למספר האכלות.
 2. לפני שלוקחים משקה הופ, עליכם להאכיל היטב את התינוק.
 3. אי אפשר לשתות אלכוהול (כל שהוא) על בטן ריקה, עדיף לאכול ארוחה טובה קודם.
 4. לאחר סעודה בשפע, אינכם יכולים להכניס את התינוק לחזה עד היום, אם רק שתיים של כמה כוסות, תוכלו להאכיל את התינוק לאחר 3 או 6 שעות (תלוי במינון שנלקח).

נקודה חשובה! אישה צריכה לדעת שאלכוהול משנה את טעמו של חלב האם המוכר לילד. לכן הוא יכול לנטוש לחלוטין את החזה.

אסור בתוקף

ישנם איסורים הקשורים בלקיחת שתיה חזקה על ידי אם מיניקה. יש להקפיד על מגבלות אלה:

 • אינך יכול להאכיל את התינוק לאם שנמצאת תחת השפעת אלכוהול;
 • לאחר שתיית אלכוהול אסור לקחת את הילד למיטה;
 • כאשר שותה בירה, אישה צריכה לחשב את המינון על בסיס משקל משלה.

לסיכום, אני רוצה להזכיר שוב שבריאותו של אדם קטן תלויה לחלוטין בתפריט של אמו. כמובן שמנה יחידה של מנה קטנה של בירה איכותית אינה גורם לפגיעה בתינוק, אם אמא מקפידה על כל הכללים לעיל. אבל אם תוכלו להימנע מפינוק זה בתפריט, עליכם לעשות זאת ללא היסוס. אחרי הכל, בריאות הילד היא היקרה ביותר לכל אם.

סרטון: אלכוהול בזמן ההנקה

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון