מדוע החתול הולך לשירותים מעבר למגש?

לפעמים חיית מחמד אהובה יכולה לבחור לעצמה מקום יוצא דופן ללכת לשירותים. לרוב מדובר בפינה בלתי נגישה ומבודדת, למשל מאחורי ספה או מתחת למיטה, כך שעליכם לחפש את מקור הריח. חלק מהחתולים יכולים לחרבן בארון, בנעליים או בנעלי בית המועדפות על הבעלים, ואפילו על מצעים נקיים. לפעמים החיה בוחרת במקומות בלתי צפויים. בהתבסס על כך, עולות שתי שאלות - מדוע בעל החיים אינו עושה את צרכיו במגש, ואיך להרגיל אותו למקום הנכון?

מדוע החתול הולך לשירותים מעבר למגש

הסיבה העיקרית להתנהגות חתולה זו היא המגש הלא נכון

מגש שאינו נוח לחתול הוא הסיבה העיקרית לכך שהחתול לא הולך למקום הנכון. אם זה לא מתאים לבעל החיים, קטן וקטן מדי, אז החתול יבחר עבורה מקום אחר ונוח יותר. זה קורה שהחיה לא אוהבת את המילוי - אז כדאי לשנות אותה לסוג אחר. וחלק מהחתולים אכן הולכים אך ורק למגש ריק.

עדיף לבחור מקום מתאים למגש, זה לא אמור להיות מעבר. עדיף להכניס אותו לשירותים. מגש החתול צריך להיות תמיד נקי, אך ללא ריחות חריפים. אי אפשר לשטוף אותו בריח חריף, מכיוון שהוא יבריח את החתול. עדיף לשטוף אותו במים סבונים קרים וסביבתיים, ויש לכלול מוצרים על בסיס כלור.

אם המגש עומד בכל הדרישות הדרושות, עליך לשים לב לבעל החיים. אולי זה מסמן את הטריטוריה אם עונת הפעילות המינית של החיה החלה. מצב זה בא לידי ביטוי בחיבה יוצאת דופן של בעלי חיים, משחקיות, או להפך - תוקפנות וחרדה. בעל חיים יכול גם לסמן טריטוריה במקרה שיופיע חיית מחמד שנייה בשטח. כך, מובאת מנהיגות של חיה אחת על פני אחרת.

לחץ הוא הסיבה השנייה להתנהגות חתולה זו.

בעלי חיים, כמו אנשים, חווים לחץ, אך בניגוד לאנשים, הם אינם יכולים לומר זאת, והמתח בא לידי ביטוי בהתנהגות.

מתח יכול להיגרם על ידי אווירה יוצאת דופן. תיקון רועש של שכנים או משתה, הופעת ילד בבית - כל זה יכול לגרום למצב מבולבל של החיה. מתח יכול להיגרם בגלל חוסר תשומת הלב של הבעלים, ולכן בעל החיים נוקט בכל צעדים כדי למשוך אותו. במקרה זה, אתה צריך ללטף את החתול, לתת לו מעט תשומת לב, והבעיה תעלם מעצמה.

מחלת בעלי חיים - הסיבה השלישית

הסיבה הרצינית ביותר שחתול הולך לצד המגש היא מחלה. החיה עלולה לסבול מאורוליתיאזיס או דלקת שלפוחית ​​השתן. מחלות אלו מונעות מהחתול ללכת לשירותים, ולכן קצב חייה משתולל. אם יש נקודת דם בצואה החתולית, צואה קשה מדי, בשתן יש ריח חריף מדי - כדאי להתייעץ עם וטרינר.

מחלות של הכליות והשופכה נפוצות מאוד אצל חתולים מסורסים. במיוחד אם לאחר הסירוס נבחר תזונה לא ראויה, המורכבת רק ממזון יבש.

דלקת שלפוחית ​​השתן מונעת מהחיה ללכת למגש: החתול פשוט לא הספיק להגיע אליו. אם בעל החיים חולה, התנהגותו תהיה חסרת מנוחה, הרופא יעזור לך לבחור את הטיפול הנכון ולתקן את המצב.

טיפים להרגיל את בעל החיים למגש

כיצד לאמן חתול למגש
אם החתול הולך באופן קבוע למקומות הלא נכונים, אתה יכול להשתמש בעצות כדי להרגיל אותו במגש. אם חתול או חתלתול, שחיו בעבר ברחוב, הוכנסו לבית, ההסתברות שהחיה תתקלקל בנוסף למגש גבוהה.בהתחלה, אתה צריך לעקוב אחר בעל החיים, ובהתנהגותו "החשודה", אתה צריך לקחת אותו למגש.

לפעמים בעלי החיים עצמם בוחרים מקום לשירותים. אם החתול השתופף בפינה או במקום אחר - אתה צריך לשים את המגש שם. אם היא הצליחה להשאיר שם שלולית, אתה צריך להכניס לתוכה פיסת עיתון, לנגב את הרצפה ואז להעביר את המגש עצמו למקום הזה. כך שהחתול יבין מה בדיוק המקום לשירותים במגש. אם אתה מתגעגע לרגעים הראשונים של החיה להתרגל לבית החדש, אז יהיה קשה מאוד לעשות זאת.

אם בעל החיים מסמן את הטריטוריה במהלך פעילות מינית, כדאי לשקול עיקור או סירוס. אם אתה נגד התערבות כירורגית, אז יש להוסיף תכשירים הורמונליים מיוחדים למזון מהחי.

כיצד להסיר ריח לא נעים?

ניתן להסיר ריח לא נעים באמצעים מיוחדים שניתן לקנות בבית מרקחת. יש לשטוף את הפינה שאליה הלכה החיה במים בתוספת חומץ, אקונומיקה או אמוניה. חתולים לא אוהבים ריחות חריפים - הוא יבריח אותם מהמקום הזה. אם תשפשף את המקום הזה בשום, ההשפעה תהיה זהה.

עליכם להיזהר מהחיה, לבריאותה, להקדיש לחתול מספיק תשומת לב, חיבה ולהיות בסבלנות, רק אז תוכלו להרגיל את החתול להתנהגות נכונה.

וידיאו: חתול בוגר החל לחלוף על פני המגש

אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון