Pseudorantemum - טיפול ביתי

פרחי פרחים מעדיפים פסאודורנטומה משום שלצמח יש עלווה יוצאת דופן מאוד, וכל חדר יכול להיות מעוצב יפה. צמח טרופי זה שייך למשפחת Aktanov והוא יבול שיח זקוף.

טיפול בפסודורנטם

עלים שאורכם אינו עולה על 15 ס"מ בפסאודורנטומום, תלוי במין, אני יכול לקבל את הצורה הכי לא צפויה:

 • בצורה של אליפסה;
 • צר-לאנסולייט;
 • לבטל.

בבדיקה מתברר כי עלים ירוקים כהים, עליהם נראים כתמים סגולים או סגולים, נראים מכוסים בשעווה, ומשטח הצלחת מקומט, עם פקעות.

התפרחות רכות מאוד על הצמח. בדרך כלל הם אפאליים, עם עלי כותרת ורודים בהירים, לבנים או סגולים.

מי שלא מכיר את מאפייני הצמח יופתע מהתנהגותו הלא שגרתית. פסאודורנטם מהווה "קופסה" מיוחדת בה זרעים מבשילים. בבוא העת היא נפתחת קמצנית מדי, ויורה בזרעים. עבור צמח זו דרך יעילה מאוד להמשיך את הסוג שלך. בבית, הצמח מטופל בקפידה, תוך הקפדה על כמה כללים.

תאורה והמקום הנכון

הצמח אוהב אור בהיר, אך מעדיף לקחת אותו בצורה מפוזרת. בדרך כלל הם נותנים לו מקום בצד המערבי או המזרחי, אבל אם אין מוצא וצריך לשמור על שם בדוי על חלון החלק הדרומי, אתה צריך ליצור אפלה במקום זה במהלך היום. מצב העלים תלוי בחדירת אור השמש:

 1. אמבטיות שמש חזקות מדי גורמות לכוויות עלים, הן הופכות לאדומות בעוצמה והצמח מפסיק את התפתחותו.
 2. עם היעדר קרניים אולטרה סגולות, הכתמים המקוריים בצמח נעלמים.

בחורף נדרשת גם תאורה בהירה, ולכן מומלץ ליצור אותה בנוסף בעזרת מנורות פלורסנט.

עובדה! לצמח זמן מנוחה מאולץ, הנמשך בערך מאוקטובר עד מרץ.

הצמח תובעני מאוד בתנאי טמפרטורה, הוא רוצה להיות חם כל הזמן, וכואב מאוד לטיפות וטיוטות: ואז העלים התחתונים מתחילים ליפול. לכן, בקיץ, מגדלי הפרחים מוודאים שהטמפרטורה בחדר היא 22 - 25 מעלות, ובחורף - לא תיפול מתחת לציון 20 מעלות.

ישנה דרישה נוספת לחדר, המכיל את הפסאודורנטום. צריכה להיות לחות גבוהה. במקרה זה, אתה עדיין צריך לרסס את הפרח, ללא קשר לשנה בשנה, והליך זה חשוב ביותר בתקופה של צמיחה מהירה ובמהלך חום קיצוני.

כמו כן, יש צורך לספק לצמח לחות בחורף, כאשר חימום מלאכותי מייבש את האוויר. כדי לספק לצמח לחות בעונה זו, אתה צריך:

 • נגב מעת לעת את העלים במטלית לחה;
 • שים טחב או חלוקי נחל במזרן.

אופיו הטרופי של הצמח בא לידי ביטוי בכך שהוא אוהב מאוד לחות. לכן, זה תמיד ממתין להשקות בשפע לאחר מתייבש הקרקע העליונה. וזה קורה די מהר, מכיוון שהנוזל מתאדה באינטנסיביות דרך העלים. אי אפשר לייבש יתר על המידה את האדמה, מכיוון שהצמח יתחיל לפגוע, לקמול ולהשליך עלים. אבל יותר מדי מים ירקיבו את מערכת השורשים.

לשמירה על הצמח יש צורך בדשנים ובחבישות עליונות!

זה ייקח דשנים פסאודורנטומים באביב ובקיץ. במזג אוויר קר הצמח מסתדר היטב בלעדיהם. עדיף לרכוש את אלה שבהם מוגבר תוכן האשלגן.זה בעזרתו שהעלים יהיו בצבע יפהפה. המצע שנבחר עשוי להיות לא רק ניטרלי, מותר שהוא יהיה מעט חומצי.

כאשר האדמה רופפת ומזינה, הלחות והאוויר זורמים היטב דרכה, הצמח יהיה בריא.

כיצד להשתיל פסאודורנטום?

רק צמחים צעירים דורשים השתלה. עבור מבוגרים, נדרש הליך זה רק במקרים ההכרחיים ביותר. מוכרי פרחים רואים כי התערובת הטובה ביותר לצמח היא זו המכילה את המרכיבים הבאים:

 • כבול - חלק 1;
 • חול - חלק 1;
 • פרלייט - חלק אחד;
 • אדמה גיליון - 2 חלקים.

בפרלייט משתמשים כך שלצמח יש ווסת לחות, מבנה האדמה משתפר, כך שהוא לא יתעבה, ויש חלף לחות ואוויר. חומר זה יכול לחלץ עודפי מים מהאדמה, וכאשר הם חסרים, החזירו אותו. בתחתית הסיר חייב להיות ניקוז איכותי.

דשנים יידרשו לצמח אורגני אוניברסלי בריכוזים קטנים. הם מיושמים בצורה הטובה ביותר בתקופת הצמחייה הפעילה בזמן ההשקיה. התדר הרצוי הוא פעם בחודש וחצי.

הפסאודורנטם מאופיין בצמיחה מהירה, מכיוון שבמהלך ההשתלה אתה צריך להרים סיר שיהיה גדול פי כמה מהקודם. מיכל הדוק יגרום לתגובה: הצמח יתחיל למרוד, יפיל עלים. מערכת השורשים גדלה גם היא במהירות, ולכן במהלך ההשתלה יש לקצר את השורשים.

גיזום נכון

כאשר הפסאודורנטום גדל, העלים התחתונים שלו נופלים והגזעים אינם נראים יפים במיוחד, וזו הסיבה בכדי שהצמח ייראה מסודר ומסודר, הוא זקוק לצביטה קבועה, כמו גם לגיזום ענפים - שיטות אלה צריכות להשיג הסתעפות גדולה יותר. מומלץ ללחוץ על קלעי הצד על האדמה בעזרת חוט, ולקשור את החוט סביב הסיר כדי לקבל צורה יפה. מכיוון שצמיחה בקלעי הצד מתרחשת רק בחלקה העליון.

גידול

ההתרבות מתרחשת באביב בעזרת גזרי עשב עקב העובדה שבבית, הפסאודורנטום כמעט לא פורח. הם יכולים להיות מושרשים:

רבייה של הפסאודורנטום

 1. במצע (הטמפרטורה צריכה להיות מעל 25 מעלות, לחות של 70%) - הגזם מכוסה בזכוכית והוא לא מוסר עד שהגזרות מושרשות. לצורך השתרשות משתמשים בפתרון של Epin.
 2. במים (טמפרטורה בין +25 ל- +29 מעלות).

לאחר חודש הצמחים הצעירים יתעצמו ויהיו מוכנים להשתלה בעציצים רגילים. הטיפול בהם הוא דבר רגיל.

מחלות ומזיקים

מחלות, הגורמים להן והמאבק נגדן:

 1. ריקבון שורש (השקיה מופרזת) - הצמח נלקח מהסיר, מיובש למשך מספר ימים ומנער אותו מהאדמה, כך שיהיה נוח לקצץ את האזורים הנגועים, לאחר מכן נטוע הצמח בחזרה לאדמה.
 2. קרדית עכביש (אוויר יבש) - העלים המושפעים יורדים, הצמח נשטף לחלוטין מתחת למים. הסיר והתבנית נשטפים במים חמים. לאחר נטיעת הצמח בחזרה, יחד עם הסיר הוא מכוסה בשקית כך שלא תהיה גישה לאוויר למשך 2-3 יום.
 3. סיבוב אבקתי (הם משאירים טל דבש על הצמח עליו עובש נדבק), חרקים בקנה מידה, גוויפיות (טיפול באיכות ירודה הוא הגורם השכיח ביותר למחלות רבות בצמחים). סירים נשטפים בחומר חיטוי מיוחד. שורשי הצמח נשטפים, מניחים בתמיסה של כל חומר הדברה. הצמח מושתל באדמה רעננה ורעננה.

קשיים בגידול לא תקין יכולים להיות הבאים:

 1. עלים נופלים וצהיבם יכולים להיגרם גם על ידי השקיה מוגזמת וגם על ידי לחות נמוכה, אשר בזכותם מתייבשים השורשים. או שהסיבה יכולה להיות חוסר לחות באוויר.
 2. כתמים חומים עלים ועל קצוות העלים היבשים - מעודף אור טבעי או מאוויר יבש.
אנו ממליצים לקרוא


השאירו תגובה

הגש

אווטאר
wpDiscuz

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

אין תגובות עדיין! אנו עובדים לתקן את זה!

מזיקים

יופי

תיקון